M.Bey/ÖzelYerli Dizi

Sevda Kuşun Kanadında’nın günü değişiyor

TRT1’in son dönem büyük önem verdiği Payitaht Abdülhamid’in yayın günü belli oldu. Yeni dizinin 24 Şubat Cuma akşamı yayınlanacağı kesinleşti. Peki Cuma akşamları yayınlanan TRT1’in dönem dizisi Sevda Kuşun Kanadında’nın yayın günü değişecek mi? Başka bir deyişle Sevda Kuşun Kanadında TRT1’de hangi gün yayınlanacak?

SEVDA KUŞUN KANADINDA’DA GÜN DEĞİŞİKLİĞİ NE ZAMAN?

Ünlü yönetmen Mesut Uçakan’ın sahibi olduğu Sonart Medya’nın yapımcılığında çekilen dizinin Payitaht İstanbul’un başlamasından dolayı gün değişikliğine gideceği haber veriliyor. Medyabey’e gelen duyumlara göre Sevda Kuşun Kanadında dizisi Salı gününe alınacak. Sevilen dizinin gün değişikliği 21 Şubat Salı gününden itibaren geçerli olacak. Yani Sevda Kuşun Kanadında 21 Şubat Salı gününden itibaren TRT1 ekranlarında Salı akşamları yayınlanacak.

Sevda Kuşun Kanadında, Türkiye’nin yakın geçmişine ışık tutan bir dönem dizi olarak dikkat çekiyor. Dizi, 1968-70’leri ilk defa milli bir bakış açısıyla ele alıyor. Çarpıcı aşk öykülerini anlatırken getirirken o dönemin siyasal ve sosyal arka planını da yansıtıyor. O dönemde yaşanan olayların bugüne şaşılacak derece benzediğini gösteriyor. Bu vesileyle ülkemizde gerçekleştirilmek istenen hain darbe kalkışmasının da köklerine iniyor ve olaylar, ilk paralel devlet yapılanması çalışmalarına da büyük ölçüde ışık tutacak sahnelerle birlikte akıyor …

HANGİ İSİMLERE ATIF YAPILIYOR?

Dizide bunların yanı sıra, bugünkü iktidarı yoğuran Mehmet Zahit Kotku, Sami Efendi, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Cemil Meriç, Şule Yüksel Şenler ve Necmettin Erbakan gibi ünlü siyaset ve kültür-sanat adamlarının mücadelelerine de yer verilirken, bu mücadeleye karşı tuzaklar kuran, ülkeyi kaosa sürükleyen ve onlara yataklık eden, cemaat adı altında faaliyet gösteren karanlık örgütlenmelere de değiniliyor.

MEDYABEY-ÖZEL

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı