MagazinSinema

Sevenleri Kemal Sunal’ı unutmadı, en komik sahnelerle İnek Şaban

Bugün ünlü komedyen ve sinema sanatçısı Kemal Sunal’ın aramızdan ayrılışının 16. yıl dönümü. Kemal Sunal, ölümünün yıldönümünde Zincirlikuyu Mezarlığı’nda bulunan kabri başında dualarla anıldı. Sevenleri İnek Şaban’ı unutmadıklarını bir kez daha gösterdiler. Haberimizde unutulmaz karakteriyle Kemal Sunal’ın en komik sahnelerinin derlendiği videoyu da izleyebilirsiniz.

Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal ve kızı Ezo Sunal babalarının mezarından uzun süre ayrılamadı. Ali Sunal babasına duyduğu özlemin her sene giderek arttığını söylerken; kızı Ezo Sunal da babasının sevenleriyle beraber olmanın kendisine güç verdiğini belirtti.

Ali Sunal, babasına özlemini “Özlemi artık can acıtıyor, yoruyor ama ona duyulan sevgiyle onu yaşatmaya çalışan sevenleriyle birlikte bu özlemi dağlıyoruz. 16 yıl babamı özlemekle, onsuz yeniden bir aile kurmakla, yeniden aile olmakla, düştüğümüz yerden kalkmakla onun yaşattığı soyadı tertemiz devam ettirmeye çalışmakla geçti. Bugün bu olayın acısını, hüznünü, yasını yaşayacağız. Yarından itibaren sevenlerini sevindiren küçük küçük sürprizlerimiz olur diye düşünüyorum.” şeklinde ifade etti. .

Ali Sunal sosyal medya hesabından babası için ” Canım babam bugün 16 yıl oldu bana seni kaybettiğimi söyledikleri günden beri. Bu 16 yıl nasıl geçti deseler ilk söyleyeceğim sensiz babamsız geçti olur. İçimde kalbimde yaşadıklarımı en iyi anlatan söz budur. Fotoğrafta sağında solunda duran hanımlar varya işte onlar beni ben onları ayakta tutmaya çalıştık ailemizin direği yokken. Bak böyle yazdım diye sakın bizi merak etme şimdi güçlü dimdik ayaktayız çok şükür. Ama babam kalbimin bi yanı sana sarılamamanın sana bakamamanın ve içimdeki büyük özlemin verdiği acıyla yorgun, kırık…#KemalSunal” mesajını paylaştı.

kemal ali

Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal, “Bizim için çok ağır bir gün. Hep yazdığımız ve söylediğimiz gibi şimdi bir yaşından 16 yaşına kadar yine yeni hayranları var. O bizi teselli ediyor. Çok özel, güzel bir insandı ve hak ettiği gibi de çok seviliyor ve unutulmadı. Hayranları söz verdiğini tutuyor. Unutmayacağız, unutturmayacağız. Hakikaten de çok hoş bir vefa görüyoruz. Biz büyük bir aileyiz. Hepsine teşekkür ediyoruz.” diyerek ziyarete gelenlere teşekkürlerini sundu.

Ezo Sunal ise “Küçücük hayranları, seyircileri var. Ölümsüzlüğü bulan biri var ise onlardan biri de Kemal Sunal’dır.” diyerek babasının unutulmadığını belirti.

Vefa Lisesi’nden Sunal’ın arkadaşları olan hayranları da “Kemal Sunal’ı unutmayacağız!” yazılı tişörtlerle anma törenindeki yerlerini almışlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu