Televizyon

SEVGİDE ŞEFKAT TRT BELGESEL’DE

Birçok kurum ve kuruluştan aldığı ödüllerle TRT bu yıl dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. TRT Belgesel kanalı  da ses getirecek projeleri ekrana taşımaya hazırlanıyor.

TRT’ nin yeni yayın dönemi için çekimlerine başlanan “Sevgi’de Şefkat” isimli 13 Bölüm ve her bölümü 40 Dakikadan oluşan Dokü-Drama Belgesel, TRT Belgesel kanalında ekrana gelecek.

Sevgide Şefkat belgeselinin yapımcılığını Esinti Yapım üstleniyor. Sevgide Şefkat, bir televizyon yapımından çok sosyal sorumluluk projesi niteliğinde.  Belgeselde sevgi evlerinde dramla başlayan çocukların başarıyla son bulan hikâyeleri konu ediliyor. Her bölümünde farklı bir yaşamın anlatıldığı, gerçek hikâyeleri ajitasyondan uzaklaştırarak ekrana taşıyan yapımın senaryosunu ödüllü bir isim Tanıl Anılırcan yazdı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının da desteklediği projenin en büyük amacı, dram dolu yaşamdan sonra Sevgi Evlerine gelen çocukların başarı öyküsünü ekranlara getirirken, evlat edinme ve koruyucu aile olabilme bilincini ve sorumluluğunu işlemek.

Gerçek mekânlarda çekimlerine başlanan yapımın çalışmaları, Polenezköy Cumhuriyet köyü Sevgi evinde gerçekleştiriliyor. Maddi kaygıdan uzak çalışmalarına başlanan yapımın yönetmeni Tuba German ve Yapımcı Erbil Yelmen’e göre bu yapımda başrolde çocuklar var.

Polenezköy, Cumhuriyet Köyü Sevgi Evi’nde set ortamı yaratılırken, sevgi evinin gerçek sahibi çocuklara da adeta yeniden renkli bir dünya oluşturuldu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu