Magazin

Sevgilisi için İran’a giden genç oyuncu, İran’da mahsur kaldı…

Genç oyuncu İlayda Akdoğan’a koronavirüsü şoku… Geçtiğimiz hafta, İranlı basketbolcu sevgilisi için Tahran’a giden 21 yaşındaki Akdoğan, İran’daki koronavirüs salgınından sonra uçuşlar iptal edilince ülkede mahsur kaldı. Akdoğan’ın Türkiye’ye dönmenin yollarını aradığı haber veriliyor.

İran’a giden İlayda Akdoğan büyük şok yaşadı.Genç oyuncularından İlayda Akdoğan koronavirüs sebebiyle İran’da mahsur kaldı.

İranlı basketbolcu sevgilisi Roham Kabir’in yanına giden oyuncu Türkiye’ye dönemedi. Binlerce insan gibi ölümcül hastalığa yakalanmamak için sevgilisinin evinden çıkmayan İlayda Akdoğan, vakit geçirmek için Farsça öğrenmeye başladı. Oyuncu, İranlı sevgilisinin evinden paylaştığı karelere de “Karantinadayız” notunu düştü.

Tahran’a 8 saat uzaklıkta olan Akdoğan, Türkiye’ye dönüş için çareler arıyor.

İLAYDA AKDOĞAN HANGİ DİZİLERDE OYNADI?

1998 yılında İstanbul’da doğan İlayda Akdoğan, oyunculuğa çocukluktan başlayanlardan. Annesinin bebeklik fotoğrafını bir dergiye göndermesiyle yapımcıların dikkatini çeken genç oyuncunun ilk rolünü 2004 yılı yapımı En İyi Arkadaşım dizisinde oynadı.  En İyi Arkadaşım’ dizisinin yapımcılığını Hamdi Alkan üstlenmişti.

Akdoğan, sonrasında ise; Bez Bebek, Sevgili Dünürüm, Oyunbozan, Umuda Kelepçe Vurulmaz gibi çeşitli dizilerde oynadı.

Genç oyuncu, 2017 yaz dizilerinden sevilen yapımlar arasına giren başrolünü Can Yaman, Özge Gürel gibi isimlerin üstlendiği Dolunay’da rol aldı. Dizide Özge Gürel’in hayat verdiği Nazlı rolünün kız kardeşi olan asi ve yaramaz Asuman’ı canlandırdı.

Yönetmenliğini Deniz Gamze Ergüven’in üstlendiği ve çekimleri Kastamonu İnebolu ilçesinde tamamlanan Mustang filmiyle tanındı. Film, Cannes Film Festivali’nde birinciliğe aday gösterilmişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu