Medya

Sevilay Yılman tepkilerden sonra sildiği AYM paylaşımını nasıl savundu?

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, AYM üyesi Engin Yıldırım’ın büyük tartışma yaratan ‘Işıklar yanıyor’ paylaşımına atıf yaparak yaptığı “Mesaj derin, inşallah hep böyle yanar bu ışıklar” şeklinde tepki çeken tweet’i silerek açıklama yaptı.

Anayasa Mahkemesi eski Başkanvekili ve mevcut üyesi olan Engin Yıldırım’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım gündemi sarstı. Anayasa Mahkemesi’nin ışıklarının yandığı bir fotoğrafını “ışıklar yanıyor” mesajı ile paylaşan Yıldırım’ın sözleri ‘darbe iması içeriyor’ eleştirilerine neden oldu.

Habertürk yazarı Sevilay Yılman ise paylaşımı önce ”İnşallah hep böyle yanar bu ışıklar” cevabıyla takipçileri ile paylaştı.

haberturk-yazari-sevilay-yilman-da-isiklar-yaniyor-paylasimini-sildi-792498-1.

Ancak Yılman bir süre sonra bu paylaşımını sildi.

Yılman konuyla ilgili ikinci bir paylaşımda bulundu:

Öte yandan Yılman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı silmesinin ardından gelen tepkiler üzerine tekrar bir açıklama yaptı.

Yılman paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

“Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım’ın yaptığı paylaşıma dair tweetimi silmem tartışılıyor… Bitirir ya da bitirmez bilmiyorum ama o tweeti yazma ve silme sebebimi kısaca çok samimi bir şekilde izah etmeye çalıştım… O izahım ekteki fotoğrafta..

haberturk-yazari-sevilay-yilman-da-isiklar-yaniyor-paylasimini-sildi-792500-1.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu