Medya

Sevilay Yılman’dan Deniz Zeyrek’e İmamoğlu tepkisi: “Devlet İstanbul’da İmamoğlu nerede?”

İstanbul’da yaşanan 5.8’lik depremin sonrasında bugün valilikte Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında bir toplantı yapıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bu toplantıya çağrılmadığı yolunda çıkan haberlere valilikten açıklama geldi.

5.8 büyüklüğündeki deprem sonrası İstanbul Valiliği’nde bir değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlık etti. İçişleri Bakanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı, Vali, AFAD Başkanı ve ilgili kurum temsilcileri ile yapılan toplantıda İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde 26 Hizmet Grubunun yaptığı çalışmalar değerlendirildi.

EKREM İMAMOĞLU ÇAĞRILMADI MI?

Toplantı sosyal medyanın gündemine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki iddiayla düştü. Gazeteciler Deniz Zeyrek, Yıldıray Oğur ve İsmail Saymaz, İmamoğlu’nun toplantıya davet edilmediğini söyleyip sosyal medya hesaplarından bu duruma tepki gösterdiler. Ancak gerçek daha sonra ortaya çıktı.

İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Valiliği İmamoğlu’nun toplantıya davet edilmediği iddiasıyla ilgili şu açıklama yapıldı:

İlimizde dün meydana gelen deprem sonrasında Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sn. Fuat Oktay başkanlığında bütün kurumların en üst düzeydeki temsilcilerinin iştirakleriyle bir değerlendirme toplantısı yapılmıştır.

Yapılan bu toplantı sonrasında gece boyunca sürecek Afet Acil Durum Yönetim Merkezi faaliyetlerinin, sabah saat 10.00’da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün Hasdal Yerleşkesi’nde tekrar değerlendirilmesi kararlaştırılmış, bugünkü toplantı için tüm katılımcılar bizzat orada bilgilendirilmiş ve davet edilmişlerdir. Sosyal medyada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın toplantıya davet edilmediği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.

EKREM İMAMOĞLU: “GENEL SEKRETERİMİZ ORADA”

İBB lojistik merkezinde incelemelerde bulunan Ekrem İmamoğlu valilikteki toplantıya İBB Genel Sekreter yardımcısının katıldığını söyledi. İmamoğlu’na ‘size davet mi gelmedi siz mi öyle uygun gördünüz’ diye soruldu. İki kez tekrarlanan bu soruya Ekrem İmamoğlu “Genel sekreter ve arkadaşlarımız orada’ demekle yetindi.

Sosyal medyada bu durum karşılıklı polemik içeren açıklamaları da beraberinde getirdi. Deniz Zeyrek, Yıldıray Oğur ve İsmail Saymaz, İmamoğlu’nun söz konusu toplantıya çağrılmadığını iddia ederek tepki gösterdiler. Ancak Habertürk yazarı Sevilay Yılman’dan konuyla ilgili ilginç bir tepki geldi.

Yılman, Twitter paylaşımında İmamoğlu’nun toplantıya çağrılmaması durumunun söz konusu olmadığını ifade ederken “Bence devlet istanbul’da Ekrem İmamoğlu nerede diye sormak daha hakkaniyetli olur bu durumda! Değil mi?” diye sordu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu