Televizyon

Show Haber’deki Güney Korelileri kızdıran hatanın faturası kime kesilecek?

Show TV Haber’de ‘Filipinli hizmetçiyi öldüren Güney Koreli adam’ konulu bir haberinde Güney Kore lideri Moon’un fotoğrafını kullanılması skandala neden oldu. Haberdeki büyük hata “iki ülke arasında kriz kapıda” yorumlarına sebep olurken Güney Kore’den tepkiler gelmesi üzerine Show Haber özür diledi.

Show Haber’in hatası Güney Kore haber bültenlerine konu edilirken sosyal medyadan da Türkiye’ye eleştiriler yöneltildi.

Show TV kanalı, 25 Şubat’ta yayınlanan ana haber bülteninde, ‘Filipinli hizmetçiyi öldüren Güney Koreli adam’ haberinin görselinde Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in’in tek başına görüntüsünü kullandı. Moo Jae-in ve ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı ve danışmanı Ivanka Trump ile PyeongChang Olimpiyat Oyunları’nın kapanışı öncesinde verdiği bir pozdan alındığı ortaya çıktı.

Skandal sadece kullanılan görselle ilgili değildi. Haberde Moon’dan ‘tutuklanan milyoner iş adamı’, Ivanka Trump’tan da ‘karısı’ diye söz edilmesi de başka büyük maddi hataydı. Haberdeki hata sonrası özür dilenmemesi Güney Kore basınında ve sosyal medyada büyük tepki çekti.

Show Haber’deki flaş hata ile ilgili olayda faturanın kime kesileceği merak ediliyor.

GENÇ YOUTUBER GÜNEY KORE DÜŞMANLIĞINI ANLATTI

Öte yandan Türkiye-Güney Kore kardeşiliği ve işbirliğine yönelik olarak yaptığı Youtube videolarıyla dikkat çeken ve hatırı sayılır bir takipçi sayısına ulaşan Ali Ertuğrul, yayınladığı video ile Güney Korelilerin Türkiye’ye karşı bu olaydan dolayı düşmanca tutumlarını anlattı.

Şuanda Güney Kore’de Türkiye’ye karşı tepkilerin düşmanlık boyutuna vardığını anlatan genç Youtuber, internet üzerinden maruz kaldığı durumu yayınladığı video ile gözler önüne serdi.

İşte, Ali Ertuğrul’un o videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=Q9B5pTvu1a8#action=share

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu