ReytingYerli Dizi

Show TV’nin iddialı dizisi Aziz ilk bölümüyle kaçıncı oldu?

5 Kasım Cuma’nın reyting sonuçları açıklandı. Show TV’nin yeniş ve iddialı dizisi Aziz dün akşam ilk bölümüyle ekrana geldi. Aziz ilk bölümüyle reyting listesinde kaçıncı oldu? Reyting listesinin zirvesi nasıl şekillendi? İşte detaylar…

AZİZ’DEN İYİ BAŞLANGIÇ

Genel/Total’de 1. sırada Kanal D’de izleyici ile buluşan “Arka Sokaklar”, 2. sırada ATV’de ekranlara gelen “Esra Erol’da”, 3. sırada ise “Selçuk Tepeli ile Fox Ana Haber” programı yer aldı. Show TV’nin yeni dizisi Aziz ise reyting yarışına Total’de 4. sıradan giriş yaptı.

AB’de ise 1. sırada TV8’de yayınlanan “Kırmızı Oda”, 2. sırada “Selçuk Tepeli ile Fox Ana Haber”, 3. sırada ise Show TV’nin yeni dizisi “Aziz” yer aldı.

Show TV’nin yapımını O3 Medya’nın, yapımcılığını Saner Ayar’ın üstlendiği yeni dizisi Aziz dün akşam izleyiciyle buluştu. Hikayesi, oyunculukları ve 1930’ların Antakya’sını yansıtan dizinin ilk bölümünde nasıl bir reyting performansı alacağı merak ediliyordu.

‘Aziz’, dün akşam yayınlanan ilk bölümüyle ABC1 20+‘da 5.39 izlenme oranı (rating), 13.79 izlenme payı (share) elde ederek birinci oldu. TOTAL’de 5.05 izlenme oranı (rating), 12.92 izlenme payı (share), AB‘de 3.86 izlenme oranı (rating), 11.04 izlenme payı (share) elde  eden dizi izleyicinin övgü dolu yorumlarını aldı ve #Aziz etiketi Twitter Türkiye’de 6 saat 50 dakika boyunca TT listesinde kaldı.

AZİZ’İN İLK BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANDI?

Yeni sezonun en dikkat çeken yapımlarından biri olan Aziz dün akşam yayınlanan ilk bölümüyle izleyiciyi ekran başına kilitledi. Antakya’nın en büyük halı üreticisi ve Payidar ailesinin büyük oğlu Aziz Payidar’ın refah ve ışıltı dolu hayatı Fransız güçleri komutanı Pierre’in oğlu Andre’yi öldürmesiyle altüst oldu. Aziz, Andre’nin bir köylü kızına saldırdığını görünce kızı kurtarabilmek için onu vurdu. Bu olay üzerine Aziz, babasının ısrarıyla şehri terk etmek zorunda kaldı. Mal taşıyan bir kervan ile şehirden ayrılan Aziz, bir süre sonra kervana yapılan bir saldırıda yaralandı. Herkes Aziz’in öldüğünü düşünürken Aziz, 2 yıl sonra Antakya’ya geri döndü. Ancak döndüğünde hiçbir şey eskisi gibi değildi. Babası ölmüştü, ellerindeki her şey satılmıştı. Büyük aşkı Dilruba ise kuzeni Adem Payidar ile evlenme kararı almıştı.

AZİZ VE DİLRUBA AŞKI DİZİYE DAMGASINI VURDU

Aziz ve Dilruba’nın aşk hikayesi izleyenleri ilk bölümde etkisi altına aldı. Aziz Payidar ile Antakya’da güzelliğiyle nam salmış Dilruba’nın uyumu seyircinin büyük beğenisini kazandı. Aziz’in şehri terk etmeden önce büyük aşkı Dilruba ile vedalaştığı sahne ise duygu dolu anlara imza attı. Dilruba, Aziz’den başka kimseyi sevmeyeceğine ve onu bekleyeceğine dair söz verdi. Ancak Aziz, Antakya’ya geri döndüğünde aşkıyla ilgili de büyük bir sınavla karşı karşıyaydı.

Proje tasarımını Necati Şahin’in gerçekleştirdiği, yönetmen koltuğunda Recai Karagöz’ün oturduğu, senaryosunu Eda Tezcan’ın kaleme aldığı dizinin kadrosunda Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Simay Barlas, Ahmet Mümtaz Taylan, Fırat Tanış, Güven Murat Akpınar, Eren Hacısalihoğlu, Suzan Kardeş, Ayten Soykök, Elif Sönmez ve Füsun Demirel ve Meral Çetinkaya yer alıyor. Bu güçlü kadroya ayrıca Cenan Çamyurdu, Baran Akbulut, Haydar Köyel, Berkay Akın, Mehmet Avdan, Özgür Onan, İmren Şengel  gibi birbirinden değerli isimler de eşlik ediyor.

Aziz, yeni bölümüyle Cuma akşamı saat 20.00’de Show TV ekranlarında olacak.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu