İnternetMobilOyun

Şiddet içeren Metin2 oyunu yine can aldı!

Metin2 oyunu 13 yaşında bir çocuğun daha canına mal oldu. Şiddet içerikli Metin 2 oyunu yıllar önce de benzer bir haberle gündeme gelmiş, uzmanlar bu oyundan çocukların uzak tutulması konusunda aileleri uyarmıştı. İstanbul’da meydana gelen acı olayda 13 yaşındaki bir çocuk evinde bilgisayarın başında ölü bulundu.

Habertürk Gazetesinden Müslim Sarıyar’ın haberine göre 25 Temmuz günü aile sabah erkenden kalkıp fırına gitti. Evde kalan Hakan, saat 15.00 sıralarında üst katta oturan amcasının evinde yemek yemeye gitti. Yine yengesinin iddiasına göre Hakan 17.00 sularında evine gitmek için kalktı Hakan’ın abisi Ersin, saat 19.00 sularında babaannesiyle birlikte eve girdiğinde kardeşini bilgisayarın yanında yerde yatar şekilde buldu. Boğazında ise sargı bezi 2 defa dolanmıştı ve 2 kere de düğüm atılmıştı.

Abisi Ersin, yerde yatan kardeşini kucaklayıp en yakın hastaneye götürdü. Doktorlar, Hakan’ın olay günü saat 17.30 sıralarında öldüğünü, hastaneye getirildiğinde hayatta olmadığını açıkladı. Ailesi ise Hakan’ı fazla dışarı çıkmayan, arkadaşları ile bilgisayar üezrinden yazışan ve şiddet içerikli Metin2 oyununu oynayan biri olarak tanımladı.

Hakan’ın babası Mehmet Ekinci, “Kardeşimin söylemesine göre bilgisayarı da temizlenmiş. Hastanede boynunda tırnak izi olduğunu gördük. Kafamızı karıştıran konu ise sargı bezinin 2 kez ayrı ayrı düğümlenmesi” diye konuştu. Anne Gülizar Ekinci ise “Olay günü amcasında yemek yemiş. 17.00 sıralarında da yengesi evimize girdiği görmüş. 2 saat evde yalnız olduğunu biliyoruz. O gün arkadaşlarıyla yazışmış. Söylediklerine göre aniden de yazışmadan kopmuş” dedi.

Edinilen bilgilere göre en büyk hayali doktor olmak olan Hakan’ın bilinen herhangi bir rahatsızlığı da yoktu. “Doktor olunca en büyük iğneyi size vuracağım” sözü de Hakan’ın anne ve babasına sinirlendiğinde söylediği bir cümleydi.

Daha önce de can alan Metin2 oyunu Antalya’da yasaklanmıştı

Metin2 adlı oyunun bağımlısı olan 13 yaşındaki Musa Sang, Erzurum’da karakterini satmak istemediği için öldürülmüştü. Antalya Valili ise oyunu 15 yaşından küçüklere yasaklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu