GündemManşet

Sığınmacıya çelme takan kameraman Petra Laszlo hapse girecek mi?

2015 yılının Eylül ayında yaşanan akıllara durgunluk veren insanlık dışı harekete 3 yıl hapis cezası geldi. Macaristan- Sırbistan sınırında Röszke kasabasında polisle sığınmacılar arasında çıkan kavgada bir kadın kameramanın sığınmacı bir babaya çelme takarak onu yere düşürmesi dünyada büyük yankı uyandırmış ve büyük tepki ile karşılanmıştı. Bugün o kameraman hakkında hapis kararı çıktı… Peki kameraman Petra Laszlo hapse girecek mi?

Kkucağındaki çocuğu ile kaçmaya çalışan babaya çelme takıp onu yere düşüren Petra Laszlo isimli kadın kameramana, hakim 3 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme Szeged Bölge Mahkemesinde görüldü ve bahsi geçen kadın kameraman “Hırpalamak, yaralamak’ suçundan 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı ancak kameraman kadının cezasının ertelendiği bildirildi.

Kameraman kadından akıllara zarar savunma!

Sanık Petra Laszlo, kendisini “Sığınmacıları ayağım ile uzak tuttum” şeklinde savununca Hakim Illes Nanasi sanığın işlediği suçun toplumsal infiale neden olduğunu ve kameramanın savunmasını destekleyen hiçbir delilin bulunmadığını belirterek 3 yıl hapis cezasına hükmetti ancak karar ertelendi.

Başa dön tuşu