Magazin

Sıla davası Davut Güloğlu’nun sinirlerini bozdu

Davut Güloğlu ile Sıla arasındaki davabugün İstanbul 9’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Şarkıcı Sıla’ya hakaret ettiği iddiasıyla duruşmaya sanık sıfatıyla katılan Davut Güloğlu, duruşmada hakim ve avukatın sözlü tartışmaya girmesine üzerine “Burada oyun mu oynuyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi.

Hatırlanacağı üzere; 15 Temmuz olayları ardında özel bir televizyon kanalında yayınlanan “Söylemezsem Olmaz” isimli program için kendisine uzatılan mikrofonda Sıla’nın “Darbeye karşıyım ama Yenikapı’daki şova katılmayacağım” sözleri hakkında görüşü sorulan Davut Güloğlu, Sıla Gencoğlu için “S… olsun gitsin” ifadesini  kullanmış bu da ekranlara yansımıştı.

 

Bugün konu ile ilgili görülen davada sanık sıfatıyla katılan Güloğlu avukatı Emrullah Gözcü ile duruşmada yer aldı. Şikayetçi Sıla Gencoğlu duruşmaya gelmezken kendisini avukatı Rezan Epözdemir temsil etti.

44 yaşındaki şarkıcı Davut Güloğlu, Savcılık sorgusunu tekrar ettiğini belirtti. Ardından Avukat Gözcü’nün, Hakim Ahmet Duymaz’a müvekkilinin “Savcılık ifademi tekrar ederim” beyanının zapta geçirilmesini istediklerini söylemesi üzerine Hakim Ahmet Duymaz ile avukat Emrullah Gözcü arasında yarım saat süren sözlü bir tartışma yaşandı.

Av. Gözcü, hakimin ifadeyi düzeltmemesi üzerine “Müvekkil ne diyorsa onu geçmiyorsunuz. Lütfen saygılı olun” deyince, Hakim bu andan itibaren yaklaşık 15 dakika avukatın her söylediğini duruşma tutanağına şöyle geçirdi:
“Yine yazdırırken ‘sizin söylediklerinizi de geçin’ dedi. Henüz yazdığını bitirmeden yeniden müdahale etti. ‘Saygılı olun lütfen’ dedi. Ben henüz yazdırmadım. ‘Yüksek sesle bunu söylemediniz’ dedi. Hala yazdırırken söylemlerini sürdürdü. Yazdırmaya fırsat vermedi. ‘Bir meslektaşınızla böyle konuşamazsınız’ dedi. ‘Meslektaşınız avukat, hukukçu’ dedi. Bir türlü sanığın sorgulamasına başlanamadı. Neden böyle yaptığı soruldu. ‘Kutsal olan savunma için yaptım’ dedi. Hala yazdırmaya izin vermedi. Yazdırırken de konuşmayı sürdürdü.”

“Burada oyun mu oynuyorsunuz”

Olayları izleyen Davut Güloğlu, “Ne oluyor, ne yapıyorsunuz? Burada oyun mu oynuyorsunuz? Ben buraya ne için çağrıldım” diyerek tepkisini gösterdi. Sinirlerinin bozulduğ görülen Davutoğlu  “Bir magazin programında muhabirin yönelttiği soruya yanıt verdiğini belirterek, ‘Vatanını, bayrağını sevmeyen buradan gitsin’ dedim. Bunun dışında internette yazılıp çizilenlerle benim bir alakam yok”diyerek ifadesini tamamladı.

Bu sözlerin akabinde Hakim Duymaz ile Güloğlu’nun avukatı arasındaki yine bir gerginlik yaşandı. Avukat Gözcü, reddi hakim talebinde bulunacaklarını belirterek, hakime kendilerini tahrik ettiklerini söyledi. Hakim de bunun üzerine ellerini havaya kaldırarak “Allah’ım” diyerek ifadeleri de tutanağa geçirtti. . Hakim Duymaz bu ifadeleri de satır satır tutanağa geçirdi. Mahkeme dosyayı Uzlaştırma Bürosu’na gönderilmesine hükmederek duruşmayı Nisan ayına erteledi.

Güloğlu Sıla arasında ne yaşanmıştı? Konuyla ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz…

Başa dön tuşu