Magazin

Sıla ve Ahmet Kural’ın 2. duruşmasından karar çıktı…

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin davanın ikinci duruşmadan karar çıktı. Mahkeme, ünlü oyuncu Ahmet Kural'a 3 ayrı suçtan 16 ay 20 gün hapis cezası verdi.

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin davanın ikinci duruşması başladı. Duruşmadan karar çıktı. Devam eden duruşmada ünlü oyuncu Ahmet Kural’a 3 ayrı suçtan 16 ay 20 gün hapis cezası verildi.

Sıla mahkeme çıkışında karardan duyduğu memnuniyeti ifade etti. “Mutluyum” diyen Sıla, “Türk adaletine teşekkür ediyorum. Zor ve travmatik bir süreçti. İftiraya uğradım. Manipülasyonlar yapıldı. Ne kadar güçlü dursam da ekonomik gücüm elimde olsa da yaşadıklarım hiç kolay değildi.Ama susmak iyi fikir değildi” şeklinde konuştu.

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Ahmet Kural ve şikayetçi Sıla Gençoğlu avukatlarıyla katıldılar. Ahmet Kural’ın avukatlarının, tanık dinletme ve olay yerinde keşif yapılması talepleri reddedildi. Taleplerin reddedilmesi üzerine Ahmet Kural’ın avukatları da reddi hakim talebinde bulundu. Mahkemede reddi hakim talebinin reddine karar verdi. Esas hakkındaki savunmalarının sorulması üzerime Kural’ın avukatları, yazılı savunmaları tekrar ettiğini belirtti. Kural’ın Avukatı Sibel Aydın, müvekkilinin adil yargılanma hakkının ihlal edildiğini, adil yargılanmadığını savunarak, taleplerinin reddedilmesini eleştirdi. Ahmet Kural’a son sözü soruldu. Kural’ın avukatları da “Son sözünü soramazsınız. CMK 216 buna manidir. Sormak isterseniz kürsü sizindir” dedi. Kural, “Bana attıkları uyuşturucu kullanıyor iftirasına yönelik ona ve bana test yapılsın. Ben kimseyi darp etmedim, hakaret etmedim. Masumum, beraatimi istiyorum” dedi.

Ahmet Kural, mahkeme salonunda sesini yükseltti ve Sıla’yı suçladı: “Beni bir proje olarak gördü, kariyerimle oynadı. Ailemin evine madde kullanarak geldi.”

20 dakikalık aranın ardından devam eden duruşmada Ahmet Kural’a 3 ayrı suçtan 16 ay 20 gün hapis cezası verildi.

Sıla Gençoğlu’nun avukatı, oyuncu Ahmet Kural, daha önce uyuşturucudan ceza aldığı için aldığı son ceza ile cezaevişne girme ihtimalinin olduğunu dile getirdi.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı