Müzik

Sinan Akçıl’ın yeni klibi Justin Bieber’in klibinin kopyası mı?

Sinan Akçıl’ın Geçtiğimiz yılbaşı, saat tam 00.00’da, Türkiye’de eşi benzeri görülmemiş bir reklam kampanyası ile sevenleriyle buluşan “1001 Gece” şarkısına klip çekti. Şarkının klibini ünlü sinema yönetmeni Biray Dalkıran çekti.

Ünlü Yönetmen, klipte kullanılan ışıkların Justin Bieber’ın “What Do You Mean” şarkısının klibindeki ışıklar ile benzerlikler gösterdiği gerekçesiyle Sinan Akçıl karşıtı fanlardan kendisine gelen bir mesaja verdiği yanıtı Instagram hesabında paylaştı.

sinan-akcil-biray-dalkiran-klip

Dalkıran, paylaşımının altına şu notu düştü;

“Allah aşkına, ne kadar kolay bilip bilmeden konuşmak. Hikaye benzemiyor, kareografi benzemiyor, kurgu benzemiyor. Hatta hiçbir şey benzemiyor. Bahane bulamıyorlar, “Işık benzemiş!” Bu konuya, bu kurguya sahip başka bir klip bulursanız, gelin konuşun! Ben hep araştırıp, yeni şeyler aradım ve dram anlatımıyla kendime, bize özel işler çektim. Çekmeye de devam edeceğim. “Sinan Akçıl – 1001 Gece” klibiyle ben gurur duyuyorum. Işığıyla, dramıyla, her şeyiyle ortalamanın çok üstünde olduğunu düşünüyorum. Beğenmeyenlere de saygı duyuyorum. Ama klipte, 70 kişinin hakkı var. Onların emeğine gölge düşürenleri Allah’a havale ediyorum.”

Ünlü yönetmen, paylaşımın ardından yüzlerce destek mesajı aldı.

Biray Dalkıran, “Araf, Cennet, Cehennem 3D, Bana Bir Soygun Yaz, Peri Masalı, Meleklerin Mucizesi, Seni Seviyorum Adamım ve Eski Sevgiliyi Unutmanın 10 Yolu gibi sinema filmlerinin ve Türkiye’nin en iyi polisiye dizisi Kanıt’ın yönetmenliğini yapmıştı.

Bu da benzediği iddia edilen Justin Bieber’ın “What do you mean?” adlı parçasına çektiği klip:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu