Manşet

Sinan Çetin’in oğlunun yaptığı kazada bir polis hayatını kaybetti

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in neden olduğu trafik kazasında bir polis memuru hayatına kaybetti. Rüzgar Çetin’in ehliyet kaydından trafik dosyasının kabarık olduğu ortaya çıktı. Rüzgar Çetin’in daha önce de iki kez alkollü araç kullanmak suçundan ehliyetine el konulduğu haber veriliyor.

Rüzgar Çetin’in ehliyetini aldığı günden bu yana 28 trafik cezası aldığı bildiriliyor. Rüzgar Çetin’in trafik suçları arasında “tehlikeli şerit değiştirmek”, “emniyet kemeri takmamak”, “ehliyetine el konulmuşken araç kullanmak” gibi suçlar bulunuyor.

 

 

Daha önce 80 ceza puanı bulunan Rüzgar Çetin’in yaptığı son kazayla birlikte ceza puanı toplam 100 oldu. Rüzgar Çetin’in alkolmetreyi üflemediği için 2 yıl, alkollü çıktığı için 6 ay ve 100 ceza puanını geçtiği için 2 ay olmak üzere ehliyetine toplam 2 yıl 8 ay süresince el konulduğu haber veriliyor.

 

EHLİYETİNİ ALDIĞI YER  YÜKSEKOVA

Yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in B sınıfı ehliyetini 2004 yılında Hakkari Yüksekova’dan aldığı belirtildi.

Rüzgar Çetin’in trafikteki ceza listesi oldukça kabarık. Çetin’in “ehliyetine alkol yüzünden el konulmuşken araç kullanmak”, “tehlikeli şerit değiştirmek”, “aşırı hızla araç kullanmak”, “ehliyetini üzerinde bulunmamak” suçlarının bulunduğu belirtildi.

Kayıtlara göre; 13 Temmuz 2006 tarihinde alkollü araç kullanırken yakalanan Rüzgar Çetin’in ehliyetine el konuldu. Ehliyetini 6 ay sonra geri aldı. 9 Ağustos 2007 tarihinde ikinci kez alkollü yakalanan Rüzgar Çetin’in ehliyetini bu kez 730 gün sonra geri alabildi.

Daha sonra 5 yıl alkollü araç kullanmadığı için sicili temizlenen Rüzgar Çetin’in bu kez de alkollü yakalandığı için ehliyetine 6 ay süreyle el konulacağı öğrenildi. Ancak Rüzgar Çetin’in alkolmetreyi üflemeyi reddettiği için 2 yıl, 100 ceza puanını doldurduğu için 2 ay olmak üzere toplam 2 yıl 8 ay ehliyetine el konulduğu öğrenildi. Rüzgar Çetin’in 28 Eylül 2018’e kadar ehliyetini geri alamayacağı belirtildi.

RÜZGAR ÇETİN’E TUTUKLAMA KARARI

Hastaneden tekrar Emniyet Müdürlüğüne götürülen Çetin, daha sonra Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Adliyede kazaya ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı İsa Dalgıç’ın yaklaşık 2 saat ifadesini aldığı Rüzgar Çetin, Türk Ceza Kanunu’nda 15 yıla kadar hapis cezası öngörülen “bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne bir kişinin de yaralanmasına sebep olmak” suçundan tutuklanması talebiyle, nöbetçi İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.Mahkeme heyeti, Rüzgar Çetin’in tutuklanmasına karar verdi.

RÜZGAR ÇETİN: ÇOK ÜZGÜNÜM

Kendisini bekleyen basın mensuplarına çok üzgün olduğunu söyleyen Çetin, alkollü olup olmadığı sorusunu ise cevapsız bıraktı.

Rüzgar Çetin’in kaza sonrası yapılan ilk kontrolde 0,92 promil alkollü çıktığı öğrenildi. Kesin sonuç ise kan testi sonrası belli olacak.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu