Yazarlarımız

SİNEM KOBAL OYUNCU OLDUĞUNU UNUTMUŞ MUDUR?

Sinem Kobal, magazin gündeminden bir türlü düşmüyor. Oysa genç oyuncu son iki projesiyle milyonların gönlüne girmeyi başarmıştı. Sinem Kobal yeniden mesleği ile anılacak mı dersiniz….

Sinem Kobal’ı Arda Turan’sız bir haberde göreniniz ya da okuyanınız var mı?

Üşenmeden Google’a girin, Sinem Kobal yazın; göreceğiniz haberlerin sadece ve sadece Arda Turan’lı haberler olduğunu hemen farkedeceksiniz. İki genç ismin ayrılık sonrası barıştığı haberlerinden geçilmiyor ortalık…

Haberlere bakınca sanırsınız ki Sinem Kobal’ın Arda Turan’dan önce hiçbir evveliyatı herhangi bir mesleği yok. Genç oyuncunun bir TV projesi ile ilgili ya da bir diziyle adının anıldığı haberleri okumayalı o kadar uzun zaman oldu ki…

Oysa Sinem Kobal, iyi bir çıkış yakalamış ve milyonların ilgisini bir biçimde çekebilmiş genç bir oyuncuydu. “Oyuncuydu” diyorum çünkü uzun zamandır herhangi bir dizide rol almadı kendisi. Ya oyunculuktan vazgeçti ya da Arda Turan’la anılmak magazin programlarında/sayfalarında yer almak onu fazlasıyla mutlu ediyor.

Genç oyuncu bilmeli ki bu süreç en fazla ona zarar verdi. Onu kariyer anlamında daha geriye attı. Sinem Kobal’ın artık bu kötü gidişe bir an önce “dur” demesi gerekiyor. Yapabileceği en iyi hamle ise kendisine uygun bulduğu bir TV projesinde ya da dizide yer almak olacak. Böylelikle aşk hayatıyla değil de işi ile gündeme gelmiş olur.

Tabii böylesi bir hamle için artık sadece Sinem Kobal’ın bunu istiyor olması yeterli değil. Yapımcıların da aynı doğrultuda düşünüyor olması lazım.

TV piyasasının çok nankör olduğu bilinir. Kimse TV sektöründe vazgeçilmez değil. Güçlü bir tabanı olan oyuncuların sayısı bir elin parmakları kadar bile yok.

Ayrıca TV öyle bir alan ki uzun süre ekrandan uzak kalanın, istediği kıvamda geri gelme şansı her zaman olmayabilir.

Sinem Kobal’ın mesleğine dönebilmesi için içinde adının bolca geçtiği magazin haberlerinden öncelikle kendisinin sıkılması gerekiyor.

Şadan KABA / MEDYABEY

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu