Sinema

SİNEMA ATÖLYESİ KAPILARINI MERAKLILARINA AÇTI

Sinema-Televizyon Bölümü öğrencilerine, sinema yazarlığına ilgi duyan bloggerlara, film sektörüne girip yapımcılığı deneyecek olanlara, filmini çektikten sonra nasıl ve kiminle dağıtacağını bilemeyenlere ve de pazarlama sıkıntısı çekenler için yeni bir proje gündemde.

Koordinatör ve İçerik Danışmanlığını Uğur Vardan’ın yaptığı ‘Sinema Atölyesi’ kapılarını açtı…

Sıcak bir ev ortamında sinemaya dair pek çok şey öğrenmek isteyen sinemaseverleri hedefleyen atölye “5 Ders – 5 Uzman İle Sektöre Giriş” başlığını taşıyor.

Sektörün deneyimli isimlerinden Nizam Eren tarafından geçen yıl başlatılan ‘Sinema Atölyesi’ bu yıl gereksinim duyulan dersler ile kadroyu genişletti.

Şu sıralar “SESİME GEL” filmini yeni tamamlayan Hüseyin Karabey, “Film” adlı sıra dışı yapımıyla büyük beğeni toplayan Kerem Topuz, onlarca reklam dizi ve sinema filmi müziği yapan ve halen “Pis 7’li”, “Babam Sınıfta Kaldı” dizilerinin müziklerini gerçekleştiren Murat Özdemir, SİYAD üyesi ve sinema eleştirmeni gazeteci Şenay Aydemir, 24 yıllık Pazarlama ve Halkla İlişkiler birikimiyle Nizam Eren, Atölye’nin çekirdek kadrosunu oluşturuyorlar.

Katılımcılara rehber olmayı amaçlayan Sinema Atölyesi’nde derslerin başlıkları ise şöyle:

KISADAN UZUNA YAPIMCI-YÖNETMEN’ başlıklı dersiyle Hüseyin Karabey,

BİR FİLM SİNEMALARDA NASIL PAZARLANIR? SİNEMADA PAZARLAMA

REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER FAALİYETİ başlıklı dersiyle Nizam Eren,

YAPIM- YÖNETİM AÇISINDAN DOĞAÇLAMA SİNEMA başlıklı dersiyle Kerem Topuz,

FİLM VE DİZİ MÜZİĞİ NASIL YAPILIR NEREDEN BAŞLANIR? , GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE FİLM MÜZİKLERİ… GEREKLİ ENSTRÜMANLARDAN, YÖNETMEN-MÜZİSYEN İLİŞKİSİNE… başlıklı dersiyle Murat Özdemir,

SİNEMADA AKIMLAR VE ELEŞTİRİ başlıklı dersiyle Şenay Aydemir

çalışmaya katılanlara sinemayı en geniş şekliyle aktarmaya, anlatmaya çalışacak.

OYA TEKİN

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu