İnternetTeknoloji

Sinema ve TV dünyasının yeni yerli sosyal ağı Clapper geliyor

Sinema ve televizyon dünyasının yeni sosyal ağı “Clapper” film ve diziseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin en büyük film ve dizi mobil uygulaması iddiasındaki Clapper, lansmanını Mert Fırat, Emel Çölgeçen, İrem Altuğ gibi ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleştirecek.

YERLİ SOSYAL AĞ  CLAPPER’IN LANSMANINA ÜNLÜ İSİMLER

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Bilgisayar Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisi Berker Gültepe, Amazon destekli hayata geçirdiği Clapper uygulaması ile Türkiye’nin kendi platformunda iddialı bir uygulama geliştirdi. Dizi ve filmseverlerin ortak bir sosyal ağı olacak uygulamada, kişiler oluşturdukları profille birbirleriyle iletişim halinde olabilecek, önerilerde bulunabilecek.

CLAPPER NEDİR?

Clapper, sinema ve TV izleyicisinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir sosyal ağ uygulaması. Filmler ve diziler üzerinden sosyalleşmeye odaklanan uygulamada, izleyiciler oluşturdukları profilleri ile arkadaşlarının anlık olarak neler izlediklerinden haberdar olabilecek. Bir filme karar verme aşamasında daha önce o filmi izlemiş arkadaşları ve yapmış oldukları değerlendirmeleri görebilecekler. Sevdikleri yerli ve yabancı dizileri takip edecek, bölüm ve fragman bildirimleri alabilecekler.

Oyuncu performansları ise altın klaket ile izleyiciler tarafından değerlendirilecek. Kullanıcılar popüler listeleri takip edebilecek veya kendi izleme listelerini oluşturabilecekler. Uygulama içinde birbirini takip eden arkadaşlar film ve dizi tavsiyesinde bulunabilecek ve hatta grup oluşturup mesajlaşabilecekler.

Clapper, izleme alışkanlıklarına göre geliştirilmiş algoritması sayesinde kullanıcılara bir sonraki favori içeriği tavsiye edebilir. Clapper izleyicinin sadece sosyal ihtiyaçlarını karşılamayacak bunun yanında birçok inovatif özelliğiyle de dikkat çekiyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu