Manşet

Yerli filmler rekora koşuyor

2015 yılı Ocak ayından Ağustos ayı sonuna kadar 86 filmin vizyon gördüğü salonlarda, bu rakam yıl sonu 130 filme ulaşacak !

Ocak ayından bu yana 6 film 1 milyon barajını geçti.

2 Milyon barajını geçip 3.735.000 bilet satan Mucize filmine hiçbir film yaklaşamazken Mucize, en yakın rakibi Koca Kadar Konuş’a 1.750.000 bilet fark attı.

Yeni projeler göz kamaştırıyor
Sıklıkla yapılan korku ve bol komedi yine vazgeçilmezlerin arasında yer alırken 18 Eylül de gösterime çıkacak Detay, farklı bir sinema dili ve oyunculuk performansı ile adından çok söz ettirecek. Yosi Mizrahi, Deniz Uğur, Burak Hakkı, Necmi Yapıcı ve Toprak Sağlam oynadı Korhan Bozkurt yönetti.

Zeki Demirkubuz sahne alıyor ve uzun zamandır üzerinde çalıştığı , gösterimini birkaç kez ertelediği Bulantı; Uğur Yücel’in oynadığı ama bu kez oğlunun yönettiği Yaktın Beni; Cem Yılmaz projesi Ali Baba ve 7 Cüceler, bizden bir animasyon Kötü Kedi Şerafettin… İlk filmleri 7 milyon barajını geçen 2. Film olma özelliği ile bir rekoru elinde bulunduran Düğün Dernek2, Çağan Irmak’ın yönettiği Demet Akbağ , Yetkin Dikinciler’in rol aldığı Nadide Hayat yeni dönemim göze batanları.

Yeni dönemin diğer filmleri: En Güzeli, Asimetrik, Firak, Dabbe 6, Can Tertip, Kara Bela, Aşk Nerede, Yok Artık, Madımak, Robinson Crusoe , Guruldayan Kalpler, Adana İşi, Piyasadan Büyük Alacağımız Var, Kafes, Vesvese, Elvenmeden Olmaz, İlk Gülüşte Aşk, Geniş Aile,

Tahminler 2015 yılı sonuna kadar yerli filmlere 45 milyon biletin kesileceği yönünde. Sektör geçen yıl yerli- yabancı 55 milyon bilet satarken bu yıl rakamın 60 milyon olacağı sanılıyor.
www.nizameren.com

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR