ManşetSinema

Sinemada Endemol Shine ve Böcek yapım işbirliği

Dünyanın önemli içerik üretim şirketlerinden Endemol Shine, Türkiye’de TV şovları, yarışma programları ve dizilerden sonra, sinemada da Böcek Film ile işbirliğine gitme kararı aldı.

‘KARDEŞ PAYI’NIN SENARİSTLERİ
Endemol Shine Türkiye yönetimi, Böcek Film ile birlikte ilk uzun metraj sinema filmi ‘Oldu Mu Şimdi Güzel Kardeşim’ adlı ilk projesi için, senaristler Emrah Kaman ve Murat Kaman ile anlaşma imzaladı.

Daha önce Murat Boz’un başrolünü oynadığı ‘Hadi İnşallah’ filminin ve fenomen olan ‘Kardeş Payı’ dizisinin senaryolarını yazan Kaman kardeşlerden Emrah Kaman, ‘Kardeş Payı’nda olduğu gibi ‘Oldu Mu Şimdi Güzel Kardeşim’ filminde de başrollerden birini canlandıracak.

ÖMER FARUK SORAK GENEL YÖNETMENLİĞİNDE

‘G.O.R.A’, ‘Sınav’, ‘Aşk Tesadüfleri Sever’, ‘8 Saniye’ gibi Türkiye’nin en çok gişe yapan sinema filmlerinin yönetmeni ve yapımcısı Ömer Faruk Sorak’ın genel yönetmenliğinde ve Böcek Film ortaklığında çekilecek filmin yönetmenliğini ise Murat Kaman ve Defne Deliormanlı üstlenecek.

Sivas’tan İstanbul’a kardeşlerini aramaya gelen bir ailenin absürd komedisi, ‘Oldu Mu Şimdi Güzel Kardeşim’in çekimlerine ekim ayında başlanacak. Filmin 2016 yılının ilk çeyreğinde vizyona girmesi planlanıyor.

DİZİLERDEN SONRA ŞİMDİ DE SİNEMA FİLMİ
Geçen sezonun en çok izlenilen yapımı ‘Paramparça’ ile birlikte ‘Serçe Sarayı’ ve ‘Sevdam Alabora’ gibi büyük bütçeli dizilerin de yapımcısı olan ve yakında başlayacak ‘Big Brother Türkiye’nin ilk sezonu için son hazırlıklarını tamamlayan Endemol Shine Türkiye, uzun zamandır sinema filmi için çalışmalarını sürdürmekteydi.

Murat Kaman ve Emrah Kaman hangi projelerde yer aldılar?
‘Yalan Dünya’, ‘Balkan Düğünü’, ‘Hanımın Çiftliği’, ‘Güneydoğu’dan Öyküler Önce Vatan’, ‘İbret-i Alem’,’Kardeş Payı’, ‘Kim O!’, ‘Hadi İnşallah’ adlı yapımların senaryolarını yazan Kaman kardeşlerden Emrah Kaman ‘Kardeş Payı’ dizisinde ve ‘Bana Masal Anlatma’ adlı sinema filminde de rol aldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR