Sinema

SineMardin tam bir sinema şöleni olacak

Bu yıl 30 Mayıs-6 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 9. SineMardin Uluslararası Mardin Film Festivali, Türk sinemasının en çok izlenen ikinci filmi Düğün Dernek’i ağırlayacak. Sinemardin, Türkiye ve dünya sinemasından senaryo ödüllü seçkinin yanı sıra, açacağı iki ayrı alt kategoriyle ses getirecek. Güldürü sineması ve “Anlatılmayan Hikayeler” başlığı altında bölgenin sosyo-politik gerçekliğini vitrinine taşıyacak.

Düğün Dernek ekibi SineMardin’de…
Türk sinemasının 100’üncü yılında 6 milyon 653 bin 84 kişilik gişesiyle en çok izlenen ikinci film olan Düğün Dernek SineMardin’e geliyor. Yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir’in, başrolünü Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin gibi komedi oyuncularının paylaştığı film, bu yıl SineMardin’in ‘Güldürü seçkisi”nde yer alacak. Böylece daha önce Bir Bulut Olsam dizisinde rol alan ve rahmetli senarist Meral Okay’ın önerisiyle Mardin’de komedi oyunculuğu yapmaya karar veren Kural ve Cemcir yeniden Mardin’e gelmiş olacak. Üstelik bu kez Mardin izleyicisini güldürmeye gelecekler.

Reha Erdem dört filmiyle Mardin’e geliyor
9.SineMardin Uluslararası Mardin Film Festivali, bu sene Türk sinemasının önemli yönetmenlerini ağırlıyor. Anlatılmayan Hikâyeler seçkisinde ünlü yönetmen Reha Erdem son filmi Şarkı Söyleyen Kadınlar, Kosmos, Hayat Var ve A Ay filmleriyle festivale geliyor.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı