Medya

Şirin Payzın’ın Didem Arslan Yılmaz isyanı: “Neden hep erkek!”

16 Haziran’da saat 21:00’de Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nu karşı karşıya getirecek yayının moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya’nın yapacağının kesinleşmesinin sonrasında olaya medya dünyasından ilginç tepkiler geldi. Şirin Payzın, Habertürk TV moderatörü Didem Arslan Yılmaz’a destek vererek görevin neden ilk çağrıyı yapan gazeteci olan Yılmaz’a verilmediğini sordu.

ŞİRİN PAYZIN’DAN DİDEM ARSLAN YILMAZ’A TAM DESTEK

Şrin Payzın Twitter hesabından konuyla ilgili şu paylaşımı yaptı:

“İsmail’i tebrik ediyorum. çok başarılı olur umarım ama küçük bir şerh . Neden bir kadın gazeteci değil ? neden ilk çağrıyı yapan Didem değil ? neden hep erkek erkek ?”

Konuyu ilk defa sunduğu programın canlı yayınından gündeme getiren Didem Arslan Yılmaz da İsmail Küçükkya tercihinin ardından konuyla ilgili açıklama yaptı.

Yılmaz sosyal medya hesabından adeta şunları kaydetti:

“Mesleğimin gereği 17 yıl sonra iki adayı Sayın @BY ve Sayın @ekrem_imamoglu’nu @HaberturkTV ‘de Türkiye’nin Nabzı’na davet edip, canlı yayında birlikte özgürce tartışmaları yönünde bir çağrım olmuştu. Böyle bir yayını baska bir kanal ve tanımadığım bir rejide yapmak istemezdim.

Bu süreçte tek kazancım, dost görünen ikiyüzlüleri tanımak oldu. Meslekteki ve bu süreçteki tanıklıklarımı çoook ilginç ayrıntıları yazmakta olduğum kitabımda okuyacaksınız…

Bu yayını değerli meslektaşım @KucukkayaIsmail’nın en iyi şekilde yöneteceğine inanıyorum , kendisine başarılar diliyorum. Başından beri söylüyorum, önemli olan demokrasimize büyük katkısı olacak bu yayının yapılacak olması.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu