Gündem

Şırnakta 147 terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak merkezde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet tarafından 14 Mart’ta başlatılan “Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çiftçi Operasyonu” başarıyla devam ediyor.

Devam eden operasyonlarda 147 teröristin etkisiz hale getirildiği haber veriliyor. Öte yandan güvenlik güçlerinin ev aramaları devam ediyor. Bugüne kadar bin 385 evin aramadan geçirildiği kaydediliyor.

ZAMAN ZAMAN TERÖRİSTLERLE SICAK TEMAS YAŞANIYOR

PKK’lı teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların ve barikatların giderilmesi halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla Şırnak merkezde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

Perasyonun yüzde 32’si tamamlandığı bölgeden gelen haberler arasında.  Güvenlik güçlerimizin gerçekleştirdiği opersayonlarda Yeşilyurt, Dicle ve Cumhuriyet mahallelerinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında zaman zaman sıcak temas sağlandığı bildiriliyor.

147 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bölgeden gelen haberlere göre son 24 saatte 6 terörist etkisiz hale getirildiği bildiriliyor. Böylelikle  22 günde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 147’ye çıktığı haber veriliyor.

PKK’lı teröristlerin roketatar, el yapımı patlayıcı ve uzun namlulu saldırılarla güvenlik güçlerinin ilerleyişini yavaşlatmaya çalıştıkları bildiriliyor.

BİNLERCE EVDE ARAMA YAPILDI

TSK ve Emniyet’e bağlı güvenlik güçleri, teröristler tarafından oluşturulan 85 barikatı kaldırarak 12 çukuru da kapattı. Güvenlik güçlerinin  375 el yapımı patlayıcıyı da imha ettiği öğrenildi.

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Şırnak il merkezinde devam eden operasyonlarda bugüne kadar bin 385 evde arama yapıldığı bildiriliyor.

OPERASYONA ŞEHİT JANDARMA ÜSTEĞMEN MEHMET ÇİFTÇİ’NİN ADI VERİLDİ

Öte yandan 14 Mart’ta başlayan operasyona şehit olan Jandarma Üsteğmen Mehmet Çiftçi’nin adı verildi. Şehit üsteğmen Mehmet Çiftçi, Şırnak ‘ın İdil ilçesinde terör örgütü PKK’ya karşı düzenlenen operasyonda şehit olmuştu. Jandarma Üsteğmen Mehmet Çiftçi, Ankara’nın Beypazarı İlçesinde toprağa verilmişti.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu