Sinema

SİYAD’IN SON MARİFETİ… SİNEMA YAZARI EGE GÖRGÜN’ÜN ÜYELİĞİ SONA ERDİRİLDİ

SİYAD’ın ( Sinema Yazarlığı Derneği) sinema yazarı Ege Görgün’ün üyeliğine son vermesi şaşkınlık yarattı.  Konu ile ilgili düşüncelerini sosyal medya Facebook’taki hesabından  paylaşan Görgün’ün açıklaması şöyle:

“Bugün resmi, hukuki ve duygusal olarak SİYAD üyeliğim son buldu. Karar genel kurulda üye oylarıyla alındığı için şikayet etmeye hakkım yok. Ancak üyelikten çıkarılmamı onaylayan üyelerin çoğunun kişisel sebeplerle hareket ettiğini gördüm. Kimisi dergisine “besleme” dediğim için, kimisi Ali Murat Güven’e Ters Ninja’da yer verdiğim için, kimi onu doğruları söyleyerek sertçe eleştirdiğim için, kimi SİYAD’ı mahkemeye verdiğim için, kimi de sırf takımdan ayrı düz koşmamak için… Bence konu kişisel değildi. Konuşmamda bunu vurgulamaya çalışmıştım ama etkili olmadı.

Mahkeme süreci ise devam ediyor. Ancak mahkeme üyeliğe geri dönmemle ilgili değil. Dolayısıyla kazansam bile sonucu etkilemeyecek. Beni aleyhime çıkan 25 oydan daha fazla üzen ise iki güvendiğim, aynı lisandan konuştumuza inandığım dostun verdiği çekimser oylar oldu. Enteresan çıkışlar ve çark edişler de oldu. Kapıdan girerken beni destekleyen bir üye beni içeride istifaya davet etti. Bir başka üye “Başkanıma yapılmış hakareti kendime yapılmış sayarım” şeklinde bir çıkış yaptı. Başkan kanıtlanması imkansız, yoruma varan ve bazen de asılsız iddialarla kürsüden beni küçük düşürmeye çalıştı. Sırf beni acıtmak için. Yoksa basın gösterimlerindeki kulislerden oylamanın sonucunu gayet iyi biliyordu. yanımda götürdüğüm avukatım, arkadaşım ve Ters Ninja yazarı Murat Ocakcan da başkanın yaptığı çarpıtmalar, konuları üyelere tamamen kendi işine gelecek şekilde aktarma çabaları karşısında hayretlere düştü. Velhasılkelam istenmediğimiz yerde durmak bana zaten yakışmazdı, en hayırlısı oldu. Aksi olsaydı da bir şey değişmeyecekti. Muhtemelen ben istifa edecektim üyelikten. Daha yakışıklı bir kopuş olacaktı. Ama işte bazen her şey istediğiniz gibi olmuyor.”

Siyad,  ideolojik tutumundan taviz vermeyen yönleri nedeniyle zaman zaman eleştiriliyor..Ege görgün’ün üyeliğinin sona erdirilmesi yeni tartışmaların fitilini ateşleyecek gibi görünüyor.

MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu