ManşetYazarlarımız

Skeç programlarının hali pürmelali

ŞADAN KABA/MEDYABEY

www.twitter.com/sadankaba2

sadankaba@gmail.com

 

Çok Güzel Hareketler Bunlar(ÇGHB), skeçlerden oluşan eğlence programları arasında bugüne kadar en başarılı olanıydı. Tekrarları bile halen hem doğduğu yer Kanal D’de hem de Acun Ilıcalı’nın kanalı TV8’de yayınlanıyor.

Denk geldiğimde o genç ve başarılı ekibi izlemekten hala kendimi alamıyorum.

Show TV’de yayınlanan Güldür Güldür, belli oranda başarı yakaladı ama ÇGHB ile kıyaslanması mümkün değil. Çünkü bütününe bakıldığında skeçlerdeki eğlence ve komedi tadı açısından ÇGHB açık ara önde sayılır.

Fenomenleşen isimler açısından da denge ÇGHB’dan yana…İzleyicisinin sempatisi kazanmış isimler arasında; Bülent Emrah Parlak, Eser Yenenler, Şahin Irmak, Büşra Pekin, Pelin Öztekin, İbrahim Büyükak, Ersin Korkut, Metin Yıldız, Murat Eken, Oğuzhan Koç’u saymak mümkün. Ama Güldür Güldür’de başarılı oyuncu Çağlar Çorumlu’nun yanına zorlasanız belki bir iki oyuncu daha koyabilirsiniz.

ÇGHB; anlatım dili, yaratıcılığı, dinamizmi ve eğlenceli içeriğiyle TV izleyicisinin unutamayacağı projelerden biri olarak TV tarihine geçmeyi fazlasıyla haketti.

GÜLE GÜLE’NİN İŞİ ZOR

Bu günlerde benzer projeler ekrana geliyor. Bunlardan biri de TRT’de başlayan Güle Güle adlı skeçlerden oluşan eğlence programı.

Daha ilk bölümüyle sert eleştirmek istemem. Ama ilk bölümünü izlediğim Güle Güle adına olumlu olarak söylenecek fazla birşey yok.

Programın eğlence ve komedi tadında çok eksiklikler var. Güle Güle’yi izlediğimde “dünyanın en zor işlerinden biri komedi” sözüne hak verdim doğrusu.

Stüdyoda eğlenen, kahkaha atan seyirciyi arada bir ekranda görünce “belki de yapılan esprileri ben anlamıyorumdur; sorun yoksa bende mi?” moduna geldiğim de oldu. Neyse ki stüdyodaki seyirci ile aynı programı izleyip izlemediğime karar vermem uzun sürmedi.

İnşallah Güle Güle ile ilgili gelecek bölümlerde yanılan ben olurum.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR