Dijital Platformlar

Sokağa çıkma yasağında ücretsiz hizmet veren BluTV’de en çok hangi yapımlar izlendi?

Türkiye’nin iddialı yerli video platformu BluTV, aralıksız sokağa çıkma yasağının başladığı geçtiğimiz hafta sonunda kapılarını herkese açarak ziyaretçilerine sürpriz yaşattı. BluTV, bu jestiyle geçtiğimiz hafta sonu Türkiye’de en çok indirilen uygulama oldu. Platform, 1,729,090 saat izlenme süresi ile hafta sonuna damga vurdu.Peki ziyaretçiler en çok hangi yapımları izledi?

 BluTV, içeriğini her geçen gün daha da zenginleştirerek birbirinden farklı film, dizi ve belgeseller sunarken her geçen gün daha büyük bir kitleye ulaşmaya devam ediyor. Beğeniyle takip edilen dijital platform, sokağa çıkma yasaklarının başladığı geçtiğimiz hafta sonunu izleyiciler için daha keyifli kılmak adına içeriklerini ücretsiz erişime açtı.

Bu süreçte BluTV özel yapımlarından sırasıyla ‘Saygı’, ‘Alef’, ‘Yarım Kalan Aşklar’, ‘Sıfır Bir’ ve ‘Aynen Aynen’ seyirci tarafından en çok tercih edilen yerli içeriklerden olurken, yabancı yapımlardan ‘Game of Thrones’, ‘The Handmaid’s Tale’, ‘Normal People’, ‘Euphoria’ ve ‘Chernobyl’ seyircilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Bunun yanı sıra BluTV içerikleri, ziyaretçilerin %43,8’i tarafından Web’den, %32,2’si tarafından mobilden, %24’ü tarafından ise Smart TV’den takip edildi. Hafta sonu boyunca BluTV’de toplam 1,509,291 saat dizi ve 156,464 saat film izlendi. BluTV’de yer alan dizi ve film harici içerikler ise seyirciler tarafından toplam 63,335 saat boyunca tercih edildi.

 

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu