Medya

Soner Yalçın, Hande Fırat’ı “24 Saat” adlı kitabı için kıskandı mı?

Soner Yalçın Sözcü gazetesindeki bugünkü köşe yazısını Kanal D Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın 15 Temmuz gecesini anlattığı “24 Saat” adlı kitaba ayırdı. Soner Yalçın yazısında Hürriyet gazeetsi yazarlarının sözleimiş gibi hepsinin de Hande Fırat’ın kitabına methiye yazdıklarını hatta gazetede kitaba methiye yazmayan yazarın kalmadığını kaydetti.

Soner Yalçın’ın Hande Fırat ve kitabı bağlamındaki yazdıkları şöyle:

“Geçen Çarşamba günüydü.Hürriyet gazetesinin sayfalarını çevirdikçe hayretler içinde kaldım. Neredeyse her köşe yazarı, Doğan Medya Grubu’nun Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın, 15 Temmuz darbe gecesini anlattığı “24 Saat” adlı kitaba övgü diziyordu. Sanırım Doğan Grubu’nda bu kitaba methiye yazmayan yazar kalmadı!

Doğan Grubu’nun bir kitaba bu derece yoğun ilgisine  ilk kez tanık oldum. Yetmemiş olacak ki; sosyal medyada kitabın fotoğrafını vs. paylaşıyorlar. Dedim ki içimden…Arkadaş! Bu kadar gözüne sokmak zorunda mısınız?

“Gözüne” dediğimden kastettiğim Cumhurbaşkanı Erdoğan! Şöyle…Doğan Grubu 15 Temmuz’dan sonra hiç  bıkıp-usanmadı; FETÖ darbesini önlemek için neler yaptıklarını her fırsatta yazıp- söyleyerek sanırım sadece biz okuyucularını değil, Erdoğan’ı da bezdirmiş olmalı!

Sahiden… Tamam anladık; 15 Temmuz gecesi Meclis’in ve iktidarın yanında durdunuz. Tamam anladık; 15 Temmuz darbesinin engellenmesi için yayınlarınızla büyük çaba sarf ettiniz. Tamam anladık; Aydın Doğan hiç tereddüt etmeden “demokrasi” dedi. Ama yeter!.. Bunu sık sık yenilemenizden yorulduk artık!

Hande Fırat’ı Ankara’da öğrenciliği döneminden beri tanırım; bırakın ilk kitabını biz tanıtalım; yaptığı haberciliği övelim! Fırsat vermiyorsunuz ki; gören-duyan da “yazmanızı Aydın Doğan emretti” sanacak!”

Soner Yalçın, bu yazdıklarıyla da kalmadı; yazısının finalinde Doğan Grubu’ndaki yazarların Hande Fırat’tan büyük bir medya kahramanı çıkartma çabaları olduğunu yazdı.

Yalçın’ın söz konusu kitaba bu kadar atıf yapıp altını çizmesinin arka planında tam olarak ne olduğu anlaşılamadı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu