M.Bey/Özel

Sony Channel’ın Türkiye macerası bitiyor mu?(Medyabey-Özel)

MEDYABEY-ÖZEL: Büyük umutlarla Türkiye’ye gelen ve ne yapacağı merakla beklenen Sony Channel’da finansal kriz…Geçmiş aylarda alacakları konusunda problem yaşayan kanal personelinin şimdilerde yeniden maaşlarını alamadıkları ortaya çıktı. Sony Channel’da yaşanan finansal kriz sadece personel maaşlarıyla da sınırlı değil. Kanalın yer aldığı Tivibu, Digitürk gibi platformlara olan borcu yüzünden söz konusu platformlardan yayını da tehlikede.

DÜŞÜK REKLAM GELİRLERİ EN BÜYÜK SORUN

Kulislerden Medyabey’e gelen haberler Sony Channel’da işlerin yolunda gitmediği yönünde. Yaşanan finansal krizin sebebi olarak kanalın reklam gelirlerinin çok düşük olması gösteriliyor. Yaklaşık 8o kişilik personel alacakları konusunda sıkıntı yaşarken geçtiğimiz aylarda yaşanan maaş krizinin yeniden gündeme gelmesi çalışanların kabusu oldu. Öte yandan mali kriz nedeniyle kanalın yayınları da yer aldığı platformlara olan borçlar yüzünden tehlikeye girdi.

PERSONEL 2 AYDIR MAAŞ ALAMIYOR

Sony Channel’ın borçlarını ödememesi nedeniyle yayınlandığı platformlarda yayınlarına devam edebilmesinin tehlikeye girdiği konuşuluyor.

Yaşanan finansal sorunların ardından sonra Channel’ın Türkiye macerasının sona erip ermediği konuşulurken Türkiye piyasasına giren ve ilerisi için umut vaad eden kanalın yaklaşık bir yıllık periyodun sonunda geldiği nokta oldukça umutsuz bir tabloyu gözler önüne seriyor.

MEDYABEY-ÖZEL

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu