Gündem

Şortlu genç kıza tekme atan ve serbest bırakılan Abdullah Çakıroğlu’na tepkiler büyüyor

İstanbul Çekmeköy’de hemşire Ayşegül T.’ye otobüste şort giydiği için tekme atan saldırgan 35 yaşındaki Abdullah Çakıroğlu yakalandıktan sonra serbest bırakıldı.  Çakıroğlu’nun savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldığı öğrenildi. Olay, Bayram’ın birinci günü meydana gelmiş,  23 yaşındaki Ayşegül T., şort giydiği için otobüste tekmeli saldırıya uğrayıp yaralanmıştı. Ayşegül T.,  kendisine saldıran kişiden şikâyetçi olmuştu. Salıverilen Abdullah Çakıroğlu’na tepiler var.

Olaydan sonra yakalanan ve Emniyete götürülen Çakıroğlu’nun özel güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi. Abdullah Çakıroğlu’nun, “Giydiği şort ortama uygun değildi. Bu nedenle sinirlenip hareketi yaptım” dediği haber veriliyor.

“KIYAFETLERİ BANA AYKIRIYDI”
Abdullah Ç., polislerin “Neden tekme attın?” sorusuna “Kıyafetleri bana aykırıydı. Gelenek ve göreneklerime aykırı giyinmişti. Ben psikolojik tedavi görüyorum. Bir anda istem dışı tekme attım” karşılığını verdi.

“İSLAM HUKUKUNA GÖRE OLDU”
Abdullah Çakıroğlu Asayiş Şube Müdürlüğü’nden çıkarıldığı sırada basın mensuplarına “Gerekli izahatları yapacağım. Vandalların saldırısına uğradım. 20 tane solcu terörist bana saldırdı. Her şey İslam hukukuna göre oldu. Sıkıntı yok, her şey kontrol altında” dedi.

Bu arada Abdullah Çakıroğlu’nun sosyal medya sayfasında da cinsel ayrımcılık içeren bazı mesajlar paylaştığı görüldü.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİLER GELDİ

Abdullah Çakıroğlu, savcılıktaki sorgusunun ardından serbest bırakılması geniş halk kesimlerinin dikkatini çekti. Özellikle sosyal medyada Çakıroğlu’nun salıverilmesine büyük tepki vardı.

Abdullah Çakıroğlu adı sosyal medya Twitter’da salıverilmesinin de etkisiyle bir anda TT yani en çok konuşulan konular arasına girmesi dikkat çekti.

Yapılan paylaşımlarda Çakıroğlu’nun serbest bırakılmasına isyan edenlerin sayısı çok fazlaydı. Çok sayıda kullanıcı şiddet eylemi yapan kişinin bu kadar kolay salınmasına tepki gösterdi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu