İnternetSosyal Medya

Sosyal medya televizyonu solladı!.. Artık sosyal medyada daha fazla vakit geçiriyoruz

Vakit geçirme kıstası baz alındığında sosyal medyanın televizyonu geçtiği ortaya çıktı. İngiltere merkezli global sosyal medya ajansı We Are Social’ın Türk kullanıcılar üzerinde yaptığı araştırmaya göre günün ortalama 2 saat 32 dakikasını sosyal medyada geçiriyoruz; televizyon başında harcanan süre ise 2 saat 18 dakika…

İngiltere merkezli global sosyal medya ajansı We Are Social’ın araştırmasına göre, Türkiye’deki internet kullanıcılarının sosyal medyada bir günde geçirdikleri ortalama süre 2 saat 32 dakika. Günlük ortalama televizyon izleme süresi ise aynı araştırmaya göre 2 saat 18 dakika. Bu da demek oluyor ki artık televizyon ekranlarından çok, sosyal medyaya bağlıyız.

We Are Social’daki 2016 Türkiye rakamlarına göre aktif internet kullanıcısı sayısı 46 milyon kişi. Yani, nüfusun yüzde 58’i internete bağlı. Bu kitlenin yüzde 77’si internete düzenli olarak her gün giriyor ve PC, tablet ya da akıllı telefonlar aracılığıyla ortalama 4 saat 14 dakikalarını internette dolaşarak geçiriyorlar.

İnternet kullanıcılarının sörf yaparken ağırlıklı tercihleri ise sosyal medya iken, en çok kullanılan platform Facebook. Onun ardından sırasıyla WhatsApp, Messenger, Twitter ve Instagram’ın tercih edildiği görülüyor.

Her gün ortalama 2 saat 32 dakikalarını sosyal medya platformlarında geçiren bu kişiler, e-ticaret sektörünün hedef kitlesi arasında ilk sırada yer alıyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu