Sosyal Medya

Sosyal medya uygulamalarındaki sevilen özellik LinkedIn’e de geliyor

Özellikle iş-istihdam ve kariyer konusundaki yaklaşımıyla dikkat çeken LinkedIn’de flaş değişim. Sosyal medya ağı LinkedIn son yıllarda oldukça revaç bulan “hikayeler” konseptinin cazibesinden kurtulamadı. Bu haftadan itibaren LinkedIn artık hikayelere de yer verecek.

Son yıllarda kısa videolar ile paylaşımlarda “Hikaye” konsepti sosyal medya araçlarında giderek popüler olmaya başladı. Snapchat, Instagram, Facebook derken LinkedIn’e de hikayeler özelliği geliyor

LinkedIn’de Hikayeler dönemine geçiliyor

Kurumsal bir sosyal ağ olarak öne çıkmasına rağmen LinkedIn platformunun hikayeler konseptine yer vermesi eleştiri ve tepkileri de beraberinde getirdi. Konuyla ilgili yapılan yorumlarda zaten LinkedIn kullanıcılarının hali hazırda sosyal medya hesaplarının olduğu bu nedenle LinkedIn’in de aynı özelliğe geçmesinin anlamsızlığı konuşuluyor.

ABD, Kanada ve diğer bazı ülkelerde erişime açılan LinkedIn Hikayeler yine diğer platformlarda alışık olunan konsepti temel alıyor. Fotoğraf veya video temelli hazırlanan kısa kliplere metin veya farklı etiketler eklenebiliyor.

24 saat boyunca geçerli olan hikayelerin kimlere gösterileceğini de ayarlayabiliyorsunuz. Yine benzer şekilde arkadaşlarınızın paylaştığı hikayeler de ana akış ekranının üst kısmına yerleşiyor.

Microsoft yapılan kapalı beta testlerinde çalışanların kaybolan video paylaşımlarına ilgi gösterdiğini ve pandemi döneminde birbirinden uzak kalan çalışanlar için bir nebze olsa da teselli oluşturduğunu ifade ediyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu