Medya

Sosyal medyada yaptığı paylaşım Nevşin Mengü’yü zor durumda bıraktı…O paylaşımı için özür diledi

Nevşin Mengü, ABD Başkanı Donald Trump’ın İncil elinde bir fotoğrafını paylaşarak yaptığı paylaşımın ardından zor bir durumun içine düştü. Mengü, düştüğü zor durumu fark ederek muhataplarından özür dilemek zorunda kaldı.

Megü, sosyal medya Twitter hesabından Trump’ın İncil’i elinde tuttuğu fotoğrafı , “Elinde tuttuğu kutsal kitapta diyorki: “dua ettiğiniz zaman iki yüzlülerden olmayın. Onlar, herkes kendilerini görsün diye havralarda ve caddelerin başlarında dikilip dua etmekten zevk alırlar” Matta 6:5” ifadesiyle paylaştı. Ancak buna Musevi bir takipçisinden tepki geldi. Mengü, bunun üzerine özür diledi.

İşte Mengü’nün gaf üstüne gaf yaptığı o paylaşımlar…

ABD Başkanı Donald Trump 1 Haziran’da gösteriler sırasında bahçesi yanan St. John’s kilisesini ziyaret edip, elinde İncil’le açıklamalarda bulunmuştu.

Trump’ın bu fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Nevşin Mengü, ABD Başkanı’na “Elinde tuttuğu kutsal kitapta diyorki: “dua ettiğiniz zaman iki yüzlülerden olmayın. Onlar, herkes kendilerini görsün diye havralarda ve caddelerin başlarında dikilip dua etmekten zevk alırlar” Matta 6:5” sözleri ile tepki gösterdi.

Ancak Mengü, Trump’a laf söylerken Musevileri kırdığının farkına varmadı. Bu duruma Karel Valansi “Havraları karıştırmadan mesajınızı veremiyor musunuz? Nevsin Mengü” diyerek tepki gösterdi.

Bu uyarı ile gaf yaptığını anlayan Mengü, bu kez de “Karel hanım sizin nezdinizde tüm musevi arkadaşlardan özür diliyorum, Matta 6:5teki bu anti-semit tonu farketmeden paylaştım. Sizleri incitmek gibi bir niyetim yoktu” diyerek yaptığı hatayı telafi etmeye çalıştı.

Ancak, bu kez de Matta 6:5’teki anti-semit ton ifadesi ile Hristiyanların kutsal kitabına laf söylediğinin farkına varmadı.

İşte Mengü ile takipçisinin arasında yaşanan o diyalog…

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu