Sosyal Yardım Alanlara Müjde! Aynı Günde Üç Farklı Destek Ödemesi Verildi

Geçtiğimiz ay aile destek programı ödemeleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 ay boyunca devam etmesi beklenen aile destek programının süresinin uzatıldığını duyurmuştu. Aile destek programı ödemesini alan vatandaşlar da söz konusu açıklamanın ardından, ağustos ayı ödemeleri için bekleyişe başladılar. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı genellikle ay ortasında sosyal yardımları hak sahiplerinin hesaplarına aktardığı içi ağustos ayı ödemesininde 15 Ağustos civarında verileceği tahmin ediliyordu. Yıl sonuna kadar uzatılan destek ödemesi 15 Ağustos tarihinde verilirken, ödemelerin detaylarına dair Bakanlığın resmi internet sitesinden açıklama yapıldı.

Aile Destek Ödemesi Ağustos 2023

Bakanlık, ağustos ayında da hanelerin gelirlerine göre 850 TL’den başlayan ve 1250 TL seviyesine kadar yükselen aile destek programı ödemesini verdi. Merakla beklenen destek ödemesi hesaplara yatmasının ardından açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş “İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ödemeleri bugün hesaplara yatırıyoruz. Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahibi hanelerimize bu ay 4,3 milyar TL destek vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Ağustos Ayı Sosyal Yardım Paraları

Aile destek programı çerçevesinde 850 TL ile 1250 TL arasında değişen tutarlarda ödemeler ağustos ayında da hak sahibi kişilerin hesaplarına yatarken, geçen yıl ekim ayında programa dahil olan elektrik tüketim desteği ve çocuk bileşeni desteği de verildi. Dar gelirli ailelerde bulunan çocuk sayısına göre 350 TL’den başlayan ve 650 TL seviyesine kadar çıkan çocuk desteği ve 112 TL ile 225 TL aralığında yer alan elektrik tüketim desteği de verildi. Her iki destek ödemesinin detaylarını duyuran Bakan Göktaş “Desteğimizden yararlanan hanelerimize çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödeme yapıyoruz. Çocuk desteği kapsamında hanelerimize aylık 350 TL- 650 TL tutarlarında ilave destek sağlıyoruz. Elektrik Tüketim Desteğimiz ile de hanelerimize aylık 112 TL – 225 TL arasında ödeme yapıyoruz” dedi. Aile destek programı kapsamında, hane içindeki kişi başına düşen aylık gelire göre sağlanan ödeme, çocuk yardımı ve elektrik tüketim desteği düzenli olarak veriliyor. Böylece, üç farklı destek ödemesi vatandaşlara iletiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir