ManşetMedya

Söylentiler gerçek oldu… Fox TV’de Şebnem Aşkın’ın görevine son verildi

Fox TV’ye büyük umutlarla ABD’den getirilen ve kanalda  2 yıldır üst düzey yöneticilik yapan Şebnem Aşkın’ın görevine son verildi. Haber her ne kadar Şebnem Aşkın’ın kendi prodüksiyon şirketini kuracağı için görevi bıraktığı şeklinde medyaya yansıtılsa da kulislerde başka nedenler konuşuluyordu.  Kulislerden yansıyan haberlere bakılırsa Şebnem Aşkın Fox İnternational’ın içindeki bir klikle yıldızı bir türlü barışmadı. Soğuk savaşın sonunda ise kaybeden Şebnem Aşkın oldu.

Fox TV ile ilgili kulislerden yansıyan diğer bir bilgi ise Şebnem Aşkın’ın yerine kimin geleceği ile ilgili. Dedikodulara göre Şebnem Aşkın’dan boşalan göreve bir süre önce Kanal D’den ayrılan Pelin Diştaş geçecek..

Fox TV’de Genel Müdür Pietro Vicari’ye bağlı olarak içerikten Sorumlu Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Şebnem Aşkın görevden alınma kararı Fox International Channels Güneydoğu Avrupa ve Afrika Kıdemli Başkan Yardımcısı Adam Theiler tarafından  duyuruldu.

Uzun yıllar Fox International’da üst düzeyde görevler alan Aşkın, Fox Türkiye için 2014’te Amerika’dan Türkiye’ye gelmişti.

sebnem-askin-fox

ADAM THEILER BÖYLE DUYURDU

Ayrılık kararı

Sevgili Çalışma Arkadaşlarım,

6 Ocak 2014 tarihinden itibaren FOX TV’de program fonksiyonumuzu yönetmekte olan Şebnem Aşkın, 18 Ocak 2016 tarihi itibari ile kendi prodüksiyon şirketini kurmak üzere ayrılma kararı almıştır.

Program Departmanının bundan sonraki süreçte işleyiş planını yönetim ekibimizle bugün paylaştım. Özellikle Cenk Soner ve ben yapımcı ilişkilerini, Hukuk ve Finans departmanlarının desteğiyle sürdürürken, Osman Atasaral da planlama ve günlük akış süreçlerini yönetmeye devam edecektir.

Daha önceden planlanmış tüm projeler, planlandığı şekilde hayata geçiriliyor olacak.

Şebnem Aşkın’a FOX TV’ye tüm katkılarından dolayı ve özellikle Türkiye’de Romantik Komedi akımını yaratan, çok başarılı “Kiraz Mevsimi” ve “Aşk Yeniden” dizilerinin ekrana getirilmesinde gösterdiği başarılardan ötürü teşekkür ederiz.

Şebnem Aşkına’a bundan sonra devam edeceği prodüksiyon kariyerinde hep beraber başarılar diliyoruz.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu