Medya

Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay’la ilgili flaş gelime

Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay hakkında flaş karar… İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının Burak Akbay hakkında, yürütülen soruşturma kapsamında, tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardığı haber veriliyor. Hakkında gözaltı kararı bulunan ancak yurt dışında olduğu belirlenen Sözcü gazetesinin sahibi Akbay için tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması talep edildi. Talebi değerlendiren İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğinin, şüpheli Akbay hakkında ”silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmettiği bildiriliyor.

BURAK AKBAY İÇİN YAKALAMA KARARI 

Soruşturma kapsamında dün hakimliğe ifade veren diğer şüpheliler Mediha Olgun’un “Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan, Bekir Gökmen Ulu’nun ise “Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek” ve “Cumhurbaşkanına suikast ve fiili saldırıya yardım etmek” suçlarından tutuklanmasına karar verilmişti. Diğer şüpheli Yonca Yücekaleli ise hakimlikçe serbest bırakılmıştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu