Medya

Sözcü TV’nin Ankara Temsilciliğine hangi deneyimli isim getirildi?

Ankara basınının deneyimli gazetecisinin yeni adresi Sözcü TV oldu.Genel müdürlük koltuğuna Yılmaz Özdil’in oturduğu Sözcü TV, 15 Mart’ta yayın hayatına başlamaya hazırlanıyor.

UMUT YERTUTAN, SÖZCÜ TV’NİN ANKARA TEMSİLCİSİ OLDU

Yayın hayatına günler kalan Sözcü TV, kadrosunu güçlendirmek için transfer atağı başlattı.

Genel yayın yönetmenliğini ve ana haber bülteni sunuculuğunu Korcan Karar’ın yapacağı kanalın kadrosuna katılan son isim başkent basınının deneyimli gazetecisi ‘Umut Yertutan’ oldu.

15 Temmuz gecesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bombalanmasıyla ilgili haber ve görüntüler dolayısıyla birçok ödülün sahibi olan Yertutan Sözcü TV’de ‘Ankara Temsilcisi’ olarak görev yapacak.

UMUT YERTUTAN’IN MEDYA GEÇMİŞİ

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Umut Yertutan mesleğe 1994 yılında Kanal 6’da adım attı.

Ardından Ctv, BRT, Skytürk ve Atv’de görev yaptı. 2007 yılının Ocak ayında Fox TV’ye transfer oldu. 13 yıla yakın süre görev yaptığı Fox TV’den ise Temmuz 2019’da ayrıldı.

Mesleğe muhabir olarak başlayan Yertutan, editör, haber müdürü, spiker olarak da farklı görevler de bulundu. Halk Tv de ise haber müdürlüğünün yanı sıra “Perdenin Önü Arkası” programını da hazırlayıp sundu. Deneyimli isim son olarak TELE1’de görev aldı.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu