Medya

Sözcü’den tenkisat açıklaması: “40 kişinin çıkartıldığı yalanı karalama amaçlı!”

Sözcü ve Korkusuz gazetelerinden çok sayıda yazar ve çalışanın işten çıkarıldığına dair çıkan haberlerle ilgili Sözcü’den sert açıklama geldi.

Sözcü ve Korkusuz gazetesinde işten çıkarma depremi yaşandığı iddia edilmişti. Çok sayıda ismin işine son verildiği ifade edilmişti.

SAYMAZ, SOSYAL MEDYADAN DUYURMUŞTU

Gazeteci İsmail Saymaz konuyla ilgili iddiayı sosyal medya hesabından şu şekilde duyurmuştu: Sözcü ve Korkusuz gazeteleri Çiğdem Toker, Serpil Yılmaz, Sinan Meydan, Hüsnü Mahalli, Ahmet Takan ve Sezgin Özcan ile yollarını ayırdı. Ayrıca 40 kadar editör, sayfa sekreteri ve teknik elemanın işine son verildi. Gerekçe, ekonomik sebepler olarak gösteriliyor.

SÖZCÜ’DEN SERT AÇIKLAMA GELDİ

Sözcü’den, işten çıkarma iddialarıyla ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 40 gazetecinin çıkarıldığı şeklindeki iddialar yalandır. Bugün, Halk TV, Tele-1 ve bazı sosyal medya hesaplarında kasıtlı olarak, gerçeğe aykırı şekilde böyle haberler yapılmıştır. Sözcü gazetesi bugün üç yazarla, Korkusuz gazetesi de iki yazarla yollarını ayırmıştır. Onun dışında, Sözcü’den bugün başka kimse çıkarılmamıştır. 5 yazar ile yolların ayrılması, 450 kişinin çalıştığı Sözcü grupta olağan dışı bir durum değildir. Sözcü’den 40 kişinin çıkarıldığı haberleri gerçek dışı olup, karalama amaçlı bu haberlere karşı gerekli yasal işlemler yapılacaktır.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu