Medya

Sözcü’nün hangi önemli kalemleri FETÖ soruşturması kapsamında ifade verdi?

Sözcü gazetesi yazarları ifade verdi. Sözcü gazetesi hakkındaki FETÖ soruşturması kapsamında gazetenin önemli kalemleri Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nin yolunu tuttu.Emin Çölaşan, Necati Doğru,Uğur Dündar ve Saygı Öztürk’ün ifade verdikleri haber veriliyor. Gazete hakkında yürütülen  FETÖ soruşturması kapsamında gazetenin yazarları Uğur Dündar, Emin Çölaşan, Saygı Öztürk ve Necati Doğru’nun Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gelerek soruşturma savcısına ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade verdikleri öğrenildi.

SÖZCÜ’NÜN YAZARLARI İFADE VERDİ

Yazarların, gazetede yayımlanan köşe yazıları, dava dosyasında delil olarak yer aldığı ortaya çıkmıştı. Sözcü gazetesinin suça karıştığı iddia edilen bazı çalışanlarına ilişkin Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava devam ederken İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca gazetenin kimi mensuplarına yönelik devam eden bir soruşturma daha olduğu öğrenilmişti.

blank

ŞÜPHELİ SIFATIYLA İFADE VERİP AYRILDILAR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında yeni bir gelişme yaşandı. Uğur Dündar, Emin Çölaşan, Saygı Öztürk ve Necati Doğru haklarındaki iddialar çerçevesinde Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gelerek soruşturma savcısına ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade verdi. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ifade işlemi ardından şüphelilerin adliyeden ayrıldıkları öğrenildi. İfade veren Uğur Dündar, Emin Çölaşan, Saygı Öztürk ve Necati Doğru hakkında ‘FETÖ’ye yardım’ konulu çeşitli iddialar gündeme gelmişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu