Medya

Sözcü’nün jet hızıyla Gırgır’ı kapatmasının nedeni Yahudi lobisi mi?

Son sayısında yayınladığı Hazreti Musa’yı hedef alan küfürlü  karikatürle kamuoyunda büyük tepki toplayan Sözcü gazetesi, apar topar kendisine bağlı olan mizah dergisi Gırgır’ı kapattı. Manevi konulara karşı duruşu herkesin malumu olan Sözcü’nün bu denli hızlı bir biçimde dergi çalışanlarını işten atması ve alelacele Gırgır’ı kapatma kararı alması merak konusu oldu.

Kapatma açıklamasının,  Sözcü gazetesi üzerinden servis edilmesi dikkatlerden kaçmadı. Avukat aracılığıyla yapılan açıklamada Sözcü’nün adı geçmeden Gırgır dergisinin kapatıldığı bilgisi paylaşıldı. Peki, Sözcü’yü jet hızıyla kapatma kararı aldıran neden gerçekten de yapılan hakarete karşı duyarlı oluşumuyla mı açıklanmalıydı yoksa olayın başka bir açıklaması mı vardı?

SÖZCÜ’DEN JET HAMLE!

Medya kulislerinde ve sosyal medyada yapılan kimi yorumlarda olayın ekonomik boyutu öne çıktı. Yapılan hakaretin Hz. Musa üzerinden Yahudi cemaatini de rencide etmesinin kuşkusuz olayın seyrini etkilediği konuşuluyor.

blank

 

SÖZCÜ’NÜN ELİNİ ÇABUK TUTMASININ NEDENİ YAHUDİ LOBİSİ Mİ?

Nitekim, Türk Yahudi cemaati konuya duyarsız kalmadı. Skandalın hemen akabinde sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarla devletin işlenen suça seyirci kalınmaması istendi.Yahudi lobisinin ekonomik gücü nedeniyle de paniğe kapılan Sözcü’nün gelecek reklamların kesilme ihtimali nedeniyle ekonomik bir daralma yaşamamak için Gırgır’ı hemen ve kolayca feda ettiği yorumları yapılıyor.

Cevabı merak edilen soru ise “sadece Müslümanları ilgilendiren bir hakaret olsaydı yine Sözcü aynı hızda hareket eder miydi?” sorusunun cevabıydı.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu