Medya

Sözcü’ye FETÖ’den operasyon…

Sözcü gazetesine FETÖ operasyonu…Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay’ın da aralarında bulunduğu 4 isim hakkında FETÖ adına suç işlemek suçlamasıyla operasyon başlatıldığı haber veriliyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine adreslerde gözaltı ve arama işlemi yapıldığı bildiriliyor.

SÖZCÜ GAZETESİNİN ÖNEMLİ İSİMLERİ ARANIYOR

Sözcü gazetesinin önemli isimleri için ‘FETÖ/PDY üyesi olmamakla birlikte bu örgüt adına suç işlemek’ suçlamasının da aralarında bulunduğu birden çok iddia ile operasyon başlatıldığı öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında gazete sahibi Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Melda Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli ve muhabir Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı verildiği haber veriliyor.

SÖZCÜ’NÜN AVUKATLARINDAN AÇIKLAMA

Sözcü gazetesinin avukatları ise kendilerine iletilen bir gözaltı kararı olmadığını söyleyerek “Sadece Gökmen Ulu’nun evinde polis arama yaptı” dediler.

Gökmen Ulu, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden saatler önce Sözcü Erdoğan’ı bulduğu başlıklı bir haber yapmıştı… Bu haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te tatil yaptığı villanın fotoğrafı da yer almıştı…

soIzcuI_

CUMHURBAŞKANI’NA SALDIRIYI KOLAYLAŞTIRMAK MI AMAÇLANDI?

Savcılığın ‘silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’, ‘cumhurbaşkanına fiili saldırıyı kolaylaştırmak ve ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyanı kolaylaştırmak’ suçları kapsamında verdiği talimat üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin adreslerinde gözaltı işlemi gerçekleştirdi. Sabah’ın haberine göre, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nden alınan karar gereği şüphelilerin adreslerinde arama işlemi de yapıldı. Şüphelilerden Burak Akbay’ın yurtdışında bulunduğu öğrenildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu