Yazarlarımız

Spiritüel danışman ve yaşam koçundan azami faydalanmanın yolları

Daha önce spiritüel danışmana ve yaşam koçuna ne zaman ihtiyaç duyabileceğimiz üzerine bir yazı yazmıştım. Şimdi ise bir ‘danışan’ olmanın inceliklerini ele alacağız.

Bildiğiniz üzere bir danışmana gittiğiniz zaman, bir seans ortalama 40-60 dk. Sürmektedir. Ve bu süre özellikle ilk seansta oldukça önemlidir. Karşınızda bir insan var (danışman) ve siz o insana hayatınızın bazı alanlarını daha iyi hale getirmek için bir şeyler anlatmak durumundasınız. Yani mahreminizi açıyorsunuz. Anlattıklarınız doğrultusunda ise size özel çalışmalar, programlar hazırlanıyor ve sizler de çalışmaya başlamış oluyorsunuz. İşte burada iyileşme sürecinin sağlıklı ve sonucun başarılı olabilmesi için anlattığınız şeylerin önemi çok büyük çünkü karşınızdaki danışman sizi tanımadığı için anlattığınız her şeye inanmak zorunda ve size inandığı şeyler üzerinden bir yol göstermekte.

Mesela, bir danışanımla ilk defa seans yapıyoruz ve hayat hikâyesini dinlemeye başlıyorum. Anlattığı şeyler arasında; evcil hayvanı, arabasının rengi, almak istediği eşyalar vb. şeyler yer alıyor. Ve biz bunları konuşurken ortalama yirmi dakikamız zaten geçmiş oluyor. Ardından asıl mevzulara geçiyoruz ve seans süresinin sonuna yaklaştığımız için paldır küldür ilerlemek zorunda kalıyoruz. Sonuç olarak ise ne ben duymak istediklerimi tam anlamıyla duymuş oluyorum ne de danışanım anlatmak istediklerini tam anlamıyla anlatabilmiş oluyor.

Elbette ki danışmanınız tarafından dinlemek, içinizi boşaltmak ve rahatlamak istiyorsunuz (ki en doğal hakkınız) fakat enerji (regresyon) çalışmalarının ilk seansında bunlar çok önemli değil.

Spiritüel çalışmalar için ilk seansa gittiğinizde lütfen sadece sizin için gerçekten önemli olan noktaları anlatın. Yaşadığınız travmaları, hissettiğiniz acıları ve hayattan tam olarak ne istediğinizi dile getirin. Tabii ki seansa gitme amacınız evcil hayvanınız ile yaşadığınız bir travma ise onu detaylı bir şekilde anlatın. Söylemek istediğim; seansa gitme amacınız dışına çıkıp odağınızı başka şeylere odaklamayın. Çünkü işin özünde her ne kadar hayatınızı iyileştirmek için seansa gitmiş olduğunuz yatsa da o danışmana belirli bir ücret ödüyorsunuz ve verim almak en doğal hakkınız. Ve danışmanın yapacağı tek görev ise sizin anlattıklarınızı dinleyerek sizi bir sonraki adıma yönlendirmek olacak.

Bir danışmandan belirli aralıklarla koçluk seansı alıyorsanız tabii ki hayatınızın her noktasını anlatabilirsiniz. Koçluk seansı demek, danışmanınızla birlikte hayatınızı yeniden şekillendirmek demektir. O noktada ise sizi siz yapan ne varsa her şeyi aktarın karşınızdaki insana. Sabah nasıl uyandığınızı, sevdiğiniz yemekleri, enerjinizi yükselten hobilerinizi vs.

Yazıyı yazma amacım danışanlarımın çalışmalardan daha verimli bir şekilde yararlanmasını sağlamak çünkü bana gelen insanlar bir başka danışman ile yaptıkları çalışmayı anlatıp verim alamadığını söylüyor. Aynı şekilde benimle çalışıp verim alamayanlar da bir başka insana beni anlatıyordur muhakkak. Fakat hiçbir şey tek taraflı değildir ( işini çarpıtarak yapan istisnalar dışında). Siz, siz olun ve kendi hayatınıza sahip çıkın! Ve; iyileşmek ve dönüşüm için sadece kendinize inanın. Çünkü danışmanlar ve çalışmalar sadece bir araç. Gerçek güç sizin içinizde…

Sizi seviyorum, çok değerlisiniz unutmayın!

CAN PERİMCEK/MEDYABEY

SPİRİTÜEL DANIŞMAN & YAŞAM KOÇU
İNSTAGRAM: canperimcek
TWİTTER: @canperimcek

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu