Müzik

Spotify’den uygulama ücretine zam yapma sinyali

Netflix’in ABD’de abonelik ücretlerine zam yapacağı haberinden sonra zammın Türkiye’de de gerçekleşmesi beklenirken bir kötü haber de Spotify’dan geldi. Spotify, aldığı karar doğrultusunda abonelik ücretlerini bazı pazarlarda artırmaya başladığını açıkladı.

Webtekno’da yer alan habere göre, popüler müzik dinleme servislerinden olan Spotify, üyelik ücretlerine zam yapma kararı aldı.

320 milyon aktif kullanıcısı ve 144 milyon ücretli kullanıcısı olmasına rağmen zarar etmeye devam ediyor.

Şirket, yakın zamanda abonelik fiyatlarını artırmayı planladığını açıkladı. Açıklama, şirketin yatırımcıların ve medyanın toplandığı çağrı sırasında bizzat Spotify CEO’su tarafından yapıldı.

ÜYELİK ÜCRETLERİNE ZAM YAPILACAK

Spotify CEO’su Daniel Ek, Spotify’ın ‘zengin içerikler’ sayesinde önceye göre çok daha değerli olduğunu belirtti. CEO, bu sözlerinin ardından şirketin daha yüksek abonelik fiyatlarına sahip olabileceğini belirtti.

Daniel Ek, sözlerine “İşimizi büyütmek için fiyatı bir kaldıraç olarak ne zaman kullanabileceğimizi belirlemede en güvenilir sinyalin saat başına değer artışı olduğuna inanıyorum” ifadesini ekledi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu