Yaşam

Sprey Boya

Tekstil ürünlerinden, bisikletlere, ahşaplardan, beyaz eşyalarınıza kadar ihtiyacınızı karşılayan boya çeşididir. Eskimiş, yıpranmış veya koruma amaçlı dahi kullanabileceğiniz bir üründür.  Elastiki, tek bileşenli, selülozik boyalardır. Sert darbelere karşıda dayanıklıdır. Kullanılacak ürünün yüzeyini temizleyip tamamen kuru olması gerekir. 30 cm ileriden dik bir şekilde yüzeye sıkılmalıdır. Sprey boya yapılacak alanın etrafına da sıçraması muhtemeldir ve zor temizlenir.

Sprey Boya Temizlemesi Nasıldır?

İstenmeyen alanlara gelmişse o zaman asidik çözeltilerle temizlenmelidir. Eğer kurumasını beklemeden hemen müdahale ederseniz başarılı bir sonuç elde edersiniz. Evlerde de bulunan malzemelerle de temizleyebilirsiniz. Aseton bunlardan biridir. Asetonu duvar, cam veya araba yüzeylerinde kullanabilirsiniz. Kumaşlara gelen sprey boya, toz soda ile lekenin üzerine dökerek ve bir fırça yardımı ile fırçalayarak temizlenebilir.

Eğer çıkmamak için direniyorsa alkollü ürünlerle deneyebilirsiniz. Tüm istenmeyen yüzeylerden temizledik, peki elinize bulaşan sprey boyayı nasıl çıkarabilirsiniz? Onun cevabı da; bebe yağı, tereyağı, hindistancevizi yağı veya mayonez ile kolayca çıkacaktır. Sprey boya renklerini, fiyatlarını, nereden alabileceğiniz düşünürken sizin için bıraktığımız https://www.guvensanat.com/sprey-boyalar  linki ziyaret edebilirsiniz.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı, televizyon ve dijital platformları odağına alan bir mecradır. Sitemizde ayrıca TV program ve dizi haberlerine, popüler teknoloji ve oyun haberleri içeriklerine de yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu