Medya

Star TV, NTV ve NTVSpor’u beIN Grup mu satın alıyor?

Star TV’nin haftalardır süren görüşmeler sonunda Katarlı beIN’le gruba satışı medyanın gündeminde. Ferit Şahenk ve beIN’in hemen hemen her konuda mutabakata vardığı ve satış işleminin gerçekleşeceği konuşuluyor. Yapılan anlaşmaya göre Star TV, NTV, NTV Spor, Kral TV, Kral Pop, Euro Star, NTV Avrupa’nın yeni sahibi Katarlı beIN grubu olacak.

Radyolar konusunda da prensip anlaşmasına varıldığı; Kral FM, Kral Pop, Kral World ve NTV radyo da beIN’e geçeceği haber veriliyor.

FERİT ŞAHENK, YÜZDE 20 HİSSE ALACAK!..

Bu anlaşma ile Ferit Şahenk medyadan tamamen çekilmiyor. Şahenk, yapılan satış sonrası Türkiye’deki tüm beIN hissesinden yüzde 20 pay sahibi olacağı beIN Türkiye’de yönetime ise karışmayacağı bildiriliyor. Ferit Şahenk, aynı şekildeTV8’de de Acun Ilıcalı’nın yüzde 30 ortağı durumunda. Şahenk TV8’de de yönetime karışmıyor.

Satışın tam bitmesi ve Rekabet Kurumu’nun onayıyla birlikte Star grubundaki şirketlerin tüm yönetimi de beIN tarafından yeniden organize edilecek.

Lig TV’nin adını beIN Sports olarak değiştiren beIN MEDIA elindeki spor yayınlarının bir kısmını şifresiz kanallarda yayınlamak için temaslarda bulunmuş ve NTV Spor’u satın almak istemişti. NTV Spor için başlayan görüşmeler daha sonra genişletildi medyadaki en büyük el değiştirme operasyonlarından birine dönüştü.

Şahenk’in medyada küçülme kararında ‘Kar elde etmeyen işletmeleri elden çıkarma ya da hisselerini azaltma’ stratejisinin etkili olduğu belirtiliyor. Katarlılar ise şifreli platform dışında da var olmak istiyorlar.

Anlaşmanın imzalanmasının ardından yaşanacak ‘medya evliliği’ sonrası Katarlıların Star grubunda da yeni bir yapılanmaya gireceği konuşuluyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu