Medya

Star yazarı Hüseyin Gülerce’den Fox TV çıkışı: “Lisansı iptal edilmeli!”

Bir dönem FETÖ lideri Fetullah Gülen’e en yakın isimlerden olan Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce Fox TV Ana haber spikeri Fatih Portakal’ın ajan olduğunu ileri sürdü. Gülerce, Fox TV’nin lisansının iptal edilmesi için çağrıda bulundu.

RTÜK’ün Fox TV’ye verdiği cezayı köşesine taşıyan Gülerce, “RTÜK’ün dünkü kararı milletimizin hissiyatını bir nebze yatıştırsa da, yargının konuyu görmezden gelmesi düşünülemez. Çünkü kararın gerekçesinde, Fatih Portakal’ın, salgın hastalığa ilişkin pek çok tedbir alınmasına rağmen, devlet yöneticilerini haksızca hedef aldığına, toplumu kin ve düşmanlığa sevk ettiğine hükmedilmiştir. Portakal’ın ifadelerinin, halkın birlik ve beraberliğinin sağlanmasına zarar verici nitelikte olduğu kanaatine varılmıştır. Toplumu kin ve düşmanlığa sevk etmek suçtur. Bunun medya eliyle yapılması daha büyük bir suçtur.” ifadesini kullandı.

Bir dönem Gülen’in sözcülüğünü yapan Gülerce, “Biz bu cephenin 15 Temmuz ihanetinden beri aynı nakaratı söylediğini biliyoruz… Başta Almanya, Avrupa’da hükümetler ve Batı medyası; Gezi olaylarından sonra düğmeye bastılar, “Türkiye diktatörlüğe kayıyor, Erdoğan tek adam oldu” diye tepinip duruyorlar. CHP, HDP, İP, SP ve şimdi de yeni kurulanlar, malum medya ile birlikte muhalefet değil, Erdoğan üzerinden Türkiye düşmanlığı yapıyorlar.” görüşünü savundu.

Gülerce, “Bundan böyle Portakal’a da asla müsamaha gösterilmemelidir. Kanununa göre RTÜK, FOX TV’nin aynı ihlali tekrarlaması halinde yayın lisansının iptaline karar verilebiliyor. Evet, bu ABD menşeli kanalın lisansı iptal edilmelidir.” çağrısında bulundu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu