Medya

Star yazarı Ömer Ekinci büyük kanalları eleştirdi: “Niye bu kadar tembelsiniz!”

Sosyal medyanın haberde zaman zaman büyük medya organlarının önüne geçip kitleleri kimi ilginç olay ve kişilerden haberdar etmesi bu zamana özgü bir durum. Star.com.tr yazarı Ömer Ekinci, dünkü yazısında sosyal medyanın gücünü ve işlevini yazdı. Bugün için sosyal medyanın büyük kanalların arkasını toparladığına dikkat çeken Ömer Ekinci, sosyal medya olmasaydı pek çok anlamlı olayın ve de o olaylarının kahramanlarının hiçbir biçimde gündem olmayacağının altını çizdi.

SOSYAL MEDYA SİZİN ARKANIZI TOPLAMAK ZORUNDA MI?

Ömer Ekinci’nin dünkü yazısının başlığı “Dev kanallar, bize en azından bir Siyah Pantolon borçluydunuz” idi. Yazısında büyük kanalların yayın politikasını eleştiren Ömer Ekinci, Diyanet TV’de Yeni Güne Merhaba adlı programda konuşulan “siyah pantolon hikayesi” olarak da sosyal medyada dönen videodaki anlamlı hikayelere büyük kanallarda neden rastlanmadığını sorguladı.

Ekinci; “Peki bu gibi hikayelere neden en çok izlenen kanallarda rastlayamıyoruz hiç? Neden ana kanallarda denk gelmiyor böyle insanı derinden sarsan içerikler? Sosyal medya olmasaydı nasıl haberdar olacaktık bu videodan? Acaba ne güzel içerikler, ne güzel hikayeler anlatılıyor da başa güreşmeyen, daha mütevazı reytinglere sahip kanallarda, neler kaçırıyoruz?” diye yazdı.

Ampüte Milli Takımımızın başarısını da yazdıklarına örnek gösteren Ekinci, “Ampüte Milli Takımımızı gördük, tanıdık, haberleriyle gururlandık. Öyle değil mi? Peki sosyal medyada bu kadar patlamasaydı, yahut patlamadan önceki yüzlerce maçında niye haber olmadı bu tek kollu, tek bacaklı kocaman yürekli dev adamlar? Yahu en çok reklamı alan, en büyük paraları kazanan kanallar.Niye bu kadar tembelsiniz siz? Sosyal medya sizin arkanızı toplamak zorunda mı?

Ömer Ekinci’nin yazısını okumak için tıklayın 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu