Dijital Platformlar

Stranger Things’ten dikkat çeken rekor

Stranger Things dizisi üçüncü sezonuyla kırılması zor bir rekora imza attı. Dizinin son sezonu, projenin şimdiye kadar en çok izlenen sezonu oldu. Collider’da yer alan habere göre Netflix’te temmuzda yayımlanan üçüncü sezonu ilk 4 haftasında 64 milyon abone izledi.

Bu rakamla birlikte Stranger Things, Netflix’in en çok izlenen orijinal yapımı olma başarısını yakaladı.

Açıklama Netflix’in 2019’un üçüncü çeyreğine ait finans raporunda yer aldı

Raporda platformda yayımlanan yeni dizi Unbelievable’ın da yüksek izleyici rakamına dikkat çekildi. Rapora göre gerçek olaylardan esinlenen suç, dram türündeki diziyi ilk 28 günde 32 milyon abone izledi.

Bu ayın başında Stranger Things’in 4. sezonuna onay veren Netflix ayrıca dizinin yaratıcıları Duffer Kardeşler olarak bilinen Matt ve Russ Duffer’la bu dizi haricinde film ve dizi anlaşması da yaptı ancak bu anlaşmaya dair detaylar bilinmiyor.

Netflix, Stranger Things’in 4. sezon duyurusunu kısa bir videoyla yapmış ve videoda olayların artık Hawkins kasabasının dışında geçeceğine işaret edilmişti.

Dizinin üçüncü sezonu Jim Hopper’ın (David Harbour) ölümünden 6 ay sonra Joyce Byers’ın (Winona Ryder) oğulları ve Eleven’la (Millie Bobby Brown) birlikte Hawkins kasabasından taşınmasıyla yürek burkan biçimde sona ermişti.

Dördüncü sezonun yayın tarihi henüz açıklanmadı.

Kaynak: Independent Türkçe

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu