Yaşam

Sublimasyon Baskı Makinası ile Neler Yapılır, Nasıl Kullanılır?

Süblimasyon baskı makinesi, çeşitli alt tabakalara baskı yapmak için kullanılabilen çok yönlü ve yaygın bir baskı cihazıdır. Süblimasyon baskı makinesi kullanırken alınması gereken güvenlik ve önlemlerin yanı sıra kullanılması gereken alt tabaka, ürünün boyutu ve şekli, ortam sıcaklığı ve nem seviyelerini de dikkate almak gerelir. Bu makineler ile birçok farklı şeyi baskılamak mümkündür.

Sublimasyon Baskı Makinası Nedir?

Süblimasyon baskı makinesi, herhangi bir alt tabakaya resim veya kelime basmak için kullanılan bir üretim cihazıdır. Kağıt, kauçuk, plastik ve metalik alt tabakalar dahil olmak üzere çeşitli alt tabakalara baskı yapmak için kullanılabildiği için çok yönlü ve yaygın bir baskı cihazıdır.

Sublimasyon Baskı Makinası ile Nelerin Baskısı Yapılabilir?

Sublimasyon baskı makinası ile pek çok şeyi baskılamak mümkündür. Bunlar arasında;

  • Bardak
  • Tişört
  • Telefon kapağı
  • Kalem baskı
  • Tabak
  • Şapka
  • Yastık kılıfı
  • Taş
  • Fayans ve porselen yer alır.

Sublimasyon Baskı Makinası Nasıl Kullanılır?

Süblimasyon baskı, giysilere, botlara ve diğer giyim eşyalarına grafik ve logo basmanın harika bir yoludur. Süblimasyon yazıcısı kullanmak için öncelikle kullanacağınız malzemeye yazdırmak istediğiniz belgeyi yazdırın. Ardından yazdırılan belgeyi süblimasyon yazıcısının ısıtılmış plakasına yerleştirin.

Sublimasyon Transfer Baskı Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Süblimasyon transfer baskı makinesi, mürekkep yerine ısı ve basınç kullanarak baskı yapan bir cihazdır. Süblimasyon transfer baskı makineleri, tişörtler, posterler ve yüksek düzeyde ayrıntı, şeffaflık ve hassasiyet gerektiren diğer öğeleri basmak için kullanılır. Baskı işlemi, mürekkep ve kumaş arasındaki bağı değiştirmek için ısı ve basınç kullanır. Neye baskı yapılacağına göre logo, tabak, şapka ve tişört baskı makinesi gibi farklı makineler vardır. Aynı zamanda düz pres baskı makinesi sık kullanılır. 3D transfer baskı makinesi de popülerdir. Teknofinal, farklı ürün modellerini sunuyor.

Düz Pres Baskı Makinesi

Düz pres baskı makineleri adından da anlaşılacağı üzere düz yüzeylere baskı yapmak için kullanılan bir makinedir. Pek çok farklı modeli vardır. Kağıt, kumaş, taş fark etmeksizin birçok farklı yüzeye baskı için kullanılabilir.

Kalem Baskı Makinesi

Kalemlerin üzerine yazı ve logo baskılanması oldukça yaygındır. Bunun için kullanılan makinelere ise kalem baskı makinesi adı verilir. Her türlü kaleme baskı için kullanılır.

Kupa Baskı Makinesi

Kupa bardak baskı işlemi günümüzde oldukça fazla yapılan bir işlemdir. Kupa bardaklara renkli ve renksiz baskı yapmak için kullanılır. Bardağın materyali ne olursa olsun baskı yapmak mümkündür.

Şapka Baskı Makinesi

Şapkaları baskılamak için şapka baskı makinesi kullanılır. Makinenin modeline göre kapasitesi değişse de hem hızlı hem kaliteli baskı sağlar. Bu cihazlar ile şapkalara farklı baskılar yapılması mümkündür.

Tabak Baskı Makinesi

Porselen ve benzeri tabak modellerine baskı yapmak için kullanılır. Tabak baskılama işlemini hem hızlı hem de kolay bir şekilde gerçekleştiriyor. Bu kapsamda da oldukça fazla tercih edilir.

Logo Baskı Makinesi

Logo baskılama işlemi herhangi bir ürün ya da yüzeye yapılabilir. Porselen, plastik, kumaş fark etmeksizin her şeye bir marka logosunu baskılamak için kullanılması mümkündür.

Combo Baskı Makinesi

Combo baskı makineleri birden fazla ürüne baskı yapmak için kullanılabilir. Farklı ürünler için gereken aparatlara sahiptir. Bu sayede de birçok baskılamada kullanılan makinelerdir.

3D Transfer Baskı Makinesi

3D transfer baskı makinesi ile yapılan baskılar yüksek kaliteli olması ile öne çıkıyor. Bu makine ile her şeyin baskısı yapılabilir. Yeni nesil cihaz modelleridir.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu