Yerli Dizi

“Subway Surfers”tan dünya rekoru…İndirilme sayısıyla tüm oyunları geride bıraktı

Her yaştan kullanıcıların özellikle de çocuk ve gençlerin oldukça ilgi gösterdiği mobil oyun Subway Surfers, tüm dünyada zor kırılacak bir rekorun altına imza attı. Ücretsiz oyun uygulaması bugüne dek Google Play Store’un en çok indirilen oyunu olmayı başardı.  Mobil oyun platformlarının en popüler ücretsiz oyunu Subway Surfers, Google Play Store’da 1 milyar indirme rakamına ulaşan dünyanın ilk mobil oyunu olarak önemli bir rekor kırdı.

1 MİLYARI GEÇEN İLK OYUN

Subway Surfers, 6 yıl önce Kiloo Games tarafından geliştirildi. Google Play Store’da 1 milyar indirme rakamına ulaşan dünyanın ilk mobil oyunu olmayı başaran oyun, gerek iOS gerekse Android platformunda yıllardır popüler oyunlar listesinden düşmedi. Otoriteler, Subway Surfers’ın başarısını düzenli güncellemelere borçlu olduğunu dile getiriyor. Kiloo, her ay oyuna yeni bir yer ekleyerek Subway Surfers’ı kullanıcılar için güncel ve de cazip tutuyor.

Günlük 20 milyon oyuncunun oynadığı Subway Surfers, Android ve iOS platformlarında 2015 yılında toplamda 350 milyon kez indirilirken 2016 yılında ise 330 milyon indirilme rakamına ulaştı. Geçtiğimiz yıl da 400 milyon indirme sayısına ulaşan oyun, hiçbir zaman popülerliğini kaybetmedi.

Şimdiye kadar 79 şehirde geçen oyunun en popüler yerleri ise Peru, Saint Petersburg ve Kahire oldu. Bir sonraki güncellemeyle birlikte Kenya’da geçecek olan oyunu mobil içerik mağazalarından ücretsiz indirilebiliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu