Medya

Süleyman Özışık ve İsmail Saymaz arasında oruç polemiği…Twitter’da gündem oldu

Bu sene Ramazan orucu koronavirüs nedeniyle tutalım ya da erteleyelim şeklinde tartışmaları da beraberinde getirdi. Sosyal medyada iki taraf da kendi savlarını paylaşarak haklılıklarını dile getiriyor. Konu İsmail Saymaz ve Süleyman Özışık arasında da polemiğe neden oldu.

ORUÇ KONUSUNDA POLEMİĞE GİRDİLER

Süleyman Özışık sosyal medya Twitter hesabından Saymaz’a ironik bir gönderme yaptı. Özışık paylaşımında oruç ertelenebilir görüşünü savunan Saymaz için “Canım benim biraz fazla mı çuvalladın be kez İsmail 🙂 Bu arada orucu erteleyelim mi bu sene?” ifadesini kullandı.

Polemikleri seven İsmail Saymaz’dan beklenen cevap gecikmedi. Saymaz, Özışık’a cevap olarak şunları yazdı:

“Süleyman Özışık, sen ki 31 Mart’tan önce ‘Erdoğan İstanbul’a çorabını koysa kazanır’ demiş adamsın. Çuvallama işi senden bana kalmaz. Sağlığı el veren oruç tutmalı. Fakat oruç tutmamak yedi büyük günahtan değildir. Daha büyük günahlar var Hırsızlık gibi. Yetim malı yemek gibi”

Sonrasında ise Süleyman Özışık’tan Saymaz’a cevap geldi. Özışık, “Sevgili İsmail kardeşim 🙂 Ben 20 yıldır AK Parti’nin kazanma iddiasını dile getiriyorum, 31 Mart ile ilgili iddiam da bunla ilgiliydi. Ben en azından senin gibi “HDP ile barış gelecek, katil Demirtaş ile demokrasi gelecek” dememişim. Yok çuvallama işinde eline su dökemem ben :)” diye yazdı.

Sonrasında hızını alamayan Özışık paylaşımında “Ha ayrıca hırsızlık ve yetim malı yeme konusunu siyasetçilere söyle ben o konudan beriyim. Sen ‘Oruç tutmamak 7 büyük günah arasında değil’ dediğine göre ben tutmayayım. Sorarlarsa fetvayı Cübbesiz İsmail Hoca verdi derim :)” ifadesini kullandı.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu