Medya

Süleyman Özışık’ın başına gelen trajik olay

Ülke TV’de yayınlanan Esra Elönü’nün sunduğu Arafta Sorular programının konuğu Süleyman Özışık’tı. Deneyimli gazeteci kendi kariyeri ile ilgili konuşurken başından geçen müthiş bir detayı anlattı.

Milliyet gazetesinde çalıştığı dönemde Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde muhabirlik yaptığı zamanda yaşadığı bir olayı aktaran Özışık, gazeteden kendisini haber yok mu diye sıkıştırdıkları bir gün muhabir arkadaşına cahillik edip “şöyle karşılıklı yaralama vakası olsa da haber yapıp günü kurtarsak” dediğini aktaran Özışık, 10 dakika geçmedi ticari takside babasının kucağında 3 yaşındaki kızının kanlar içinde hastaneye geldiğini anlattı. Özışık, kızının evlerinin bulunduğu apartmandan aşağı düştüğünü kaydetti.

Destekten TR

KADROSUZ ÇALIŞTIĞI İŞİNİ KAYBETTİ

Destekten TR

Milliyet gazetesinde o dönemde kadrosuz çalıştığını söyleyen Özışık, gazete yöneticilerinin kanunen sorun olabilir gerekçesiyle işine son verdiklerini ifade etti.

Destekten TR

Özışık böylesi trajik bir olayın sonucunda işsiz kaldığını anlattı. Özışık” tabiri caizse tazminatsız çırılçıplak sokağa atıldım” diye konuştu. “Sağolsunlar onların sayesinde ağabeyim Hadi Özışık’la internethaber.com’u kurduk” diyen Özışık “Bugün en çok ziyaret edilen internet sitesinin yazarlarından biriyim. Sitenin sahibi değilim” dedi.

Kızının sağlık durumu ile ilgili bilgi veren Süleyman Özışık, ” kızım o dönemde bir seri ameliyat yaşadı. Gözleri tamamen burnunun altına doğru çekilmişti. Daha sonra kızım okula başladı. Her gün eve gittiğimde baba benim gözlerimi ne zaman yaptıracaksın diye soruyordu ve ben kahroluyordum.”

Şu anda kızının 21 yaşında olduğunu ve sağlık durumunun iyi olduğunu ifade eden Özışık, bugün gelinen nokta itibariyle kızının durumuna şükretti.

HIRSIZA HIRSIZ DEDİM…

Bir soru üzerine hayatında bir yazı hariç tazminata mahkum olmadığını söyleyen Süleyman Özışık, hırsıza hırsız dediği için bir yazısı nedeniyle tazminata mahkum olduğunu söyledi. Mahkemenin hakiminin kendisine “hırsıza hırsızı biz deriz sen diyemezsin” dediğini anlattı.

Süleyman Özışık, babasına söz verdiği için yazdıklarında doğruluk ve adaleti gözettiğini ifade etti. Yazılarının neden çok okunduğu ve sevildiği şeklindeki soruya deneyimli, gazeteci “aslında kendimi hiçbir zaman iyi bir yazar olarak görmedim” diye cevap verdi.

Yazarlık konusunda ağabeyi Hadi Özışık’ın kafasına vura vura yazar yaptığını anlatan Özışık, Mehmet Barlas’ın da yazarlık konusunda kendisini desteklediğini söyledi.

Özışık, özellikle Gezi döneminde bazı yazılarının yüksek okunma oranlarına ulaşması nedeniyle şok yaşadığını belirtti. Deneyimli gazeteci kimi yazılarını  7-8 milyon ortalamaya ulaştığını kaydetti.

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR